Spoločnosť Zahraničné

Vo Veľkej Británii pribudlo 596 obetí, počet úmrtí na koronavírus v nemocniciach klesol

Ilustračné foto - Zdroj:, SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN – Vo Veľkej Británii pribudlo v sobotu 596 ľudí, ktorí zomreli v nemocnici na nákazu novým koronavírusom. Takýchto obetí je celkovo 16.060, vyplýva z údajov britského ministerstva zdravotníctva zverejnených v nedeľu a platných k sobotňajšej 18.00 h SELČ.

Nárast úmrtí za uplynulých 24 hodín je výrazne nižší oproti 888 novým prípadom zaznamenaným v predchádzajúci deň. K nedeľňajšej deviatej hodine dopoludnia bolo v Británii vykonaných 482.063 testov, z toho 21.626 sa uskutočnilo 18. apríla. Testovaných bolo celkovo 372.967 ľudí, niektorí aj viackrát, z ktorých 120.067 malo pozitívne výsledky. Spojené kráľovstvo má piaty najvyšší počet obetí koronavírusu na svete.

Zdravotnícke orgány v Anglicku, Škótsku, Walese a Severnom Írsku si robia svoje vlastné denné štatistiky, ktoré sa nemusia zhodovať so súhrnnou bilanciou britského ministerstva zdravotníctva. Tieto údaje navyše zverejňujú v rôznych časoch, pripomína televízia Sky News. Do Británie mala v sobotu doraziť z Turecka dodávka 84 ton ochranných pomôcok pre zamestnancov britského zdravotníckeho systému NHS, ktorí sú v priamom kontakte s nakazenými. Dôvod, prečo sa tak nestalo, nebol bezprostredne známy.