Banská Bystrica Lučenec Regióny

Vlaňajší rok bol podľa primátorky Lučenca náročný, ale úspešný

Lučenecká radnica. zdroj: wikipedia.org

LUČENEC – Rok 2019 bol z pohľadu lučeneckej radnice náročný, ale napriek všetkému sa podarilo splniť väčšinu vytýčených cieľov. Uviedla to primátorka Alexandra Pivková s tým, že vlaňajšok v samospráve ovplyvnilo najmä meniace sa legislatívne prostredie, ktoré malo vplyv aj na mestský rozpočet.

Medzi úspechy roka zaraďuje primátorka napríklad rekonštrukcie ulíc a vybudovanie nových parkovacích miest a detských ihrísk, opravy škôl, rozšírenie kamerového systému o 20 kamier či nových 37 bytov. „Množstvo zrealizovaných projektov sa podarilo zrealizovať aj vďaka skvelej práci zamestnancov mesta a podpore mestských poslancov,“ podotkla Pivková.

Začínajúci rok 2020 je podľa nej rokom výziev. „Čaká nás realizácia cyklotrasy Lučenec – Halič a Lučenec – Vidiná, stavebné konanie na výstavbu plavárne a zariadenia sociálnych služieb pre seniorov a hendikepovaných ľudí či rekonštrukcia mestskej tržnice,“ priblížila primátorka niektoré projekty.

Mesto chce podľa nej pokračovať i v rekonštrukcii miestnych komunikácií, chodníkov a parkovísk, budovaní detských ihrísk a kontajnerových stanovíšť – polopodzemných a prekrytých uzamykateľných „Radi by sme tiež dotiahli projekt zhodnocovania kuchynského odpadu z rodinných aj bytových domov. Pri všetkých projektoch, či už zrealizovaných alebo tých plánovaných, kladieme dôraz aj na zapracovanie smart prvkov,“ zakončila primátorka.