Domáce Politika

Vládna koalícia nevydrží celé funkčné obdobie, tvrdí Pellegrini

Vládna koalícia nevydrží celé funkčné obdobie, tvrdí Pellegrini. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Formujúca sa vládna koalícia nevydrží celé funkčné obdobie. Riziková je najmä stabilita poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorý ešte doteraz nikdy nevydržal pohromade celé funkčné obdobie. Pred dnešným rokovaním vlády to povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

 

Prezidentka Zuzana Čaputová poverila v stredu 4. marca lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča zostavením vlády. Matovič v súčasnosti rokuje o zostavení vlády s hnutím Sme rodina a stranami Sloboda a Solidarita a Za ľudí.

„V poslaneckom klube OĽaNO je taká rôznorodosť osobností, z ktorých sa väčšina uvidí prvýkrát, a to nedáva dobrý základ pre stabilitu. Hnutiu OĽaNO doteraz nikdy nevydržal pohromade poslanecký klub celé volebné obdobie, a to bude najväčším rizikom aj formujúcej sa vládnej koalície, či už to bude troj alebo štvorkoalícia,” povedal Pellegrini. Na novinársku otázku, či plánuje strana Smer – sociálna demokracia nejakými opatreniami v parlamente ‚rozbíjať´ vládnu koalíciu, premiér odpovedal, že to nie je potrebné, lebo ide o skupinu ľudí, ktorá sa ‚rozbije´ sama.

Pellegrini taktiež kritizoval zámer Igora Matoviča vytvoriť fond investigatívnej žurnalistiky, prostredníctvom ktorého by novinári dozerali na prácu politikov. „Je neprípustné, aby si niekto za štátne peniaze kupoval čas novinárskej investigatívnej obce, tým pádom na nich mal vplyv. Trápi ma, ako chce nový pán premiér kupovať novinárov za štátne peniaze vytvorením nejakého fondu,” dodal predseda vlády.