Domáce Koronavírus Regióny Spoločnosť Top

Víkend sa opäť nesie v znamení vysokých čísiel. Počty nakazených stále rastú

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – V sobotu (25.7.) pribudlo na Slovensku 38 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 2179 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19, informuje Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

 


Dosiaľ sa vykonalo 253.475 testov, pričom počas soboty laboratóriá otestovali 767 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1589 ľudí, v sobotu pribudlo 12 nových vyliečených pacientov. Najviac prípadov pribudlo v Prešovskom kraji, a to 21. Nasleduje Bratislavský kraj s ôsmimi novými prípadmi a Trenčiansky kraj, kde zaevidovali sedem nových prípadov. Dva nové prípady pribudli v Košickom kraji.

Pozitívne testovaní boli podľa rezortu zdravotníctva vyšetrení v okresoch Prešov (14), Prievidza (6), Bratislava (6), Sabinov (5), Košice (2), Vranov nad Topľou (1), Bánovce nad Bebravou (1), Pezinok (1), Stropkov (1) a Malacky (1). “Je medzi nimi 14 mužov a 24 žien, sú vo veku od jedného do 91 rokov,” priblížilo ministerstvo na svojej webovej stránke.

Hospitalizovaných je 21 pacientov, u 12-tich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto. Na Slovensku počas soboty nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový druh koronavírusu. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.