Domáce

Vietor a zrážky na severnom Slovensku majú podľa SHMÚ postupne ustávať

Ilustračné foto. - Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA/ŽILINA – V sobotu majú k večeru na severnom Slovensku postupne aspoň sčasti ustávať zrážky. Informovala o tom Hydrologická informačná a predpovedná služba Žilina Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

V sobotu má byť oblačno až zamračené a miestami slabý dážď alebo prehánky. Na horách sa môže vyskytnúť aj sneženie. Vo východnej polovici územia bude miestami zmenšená oblačnosť a zrážky len ojedinele. K večeru budú postupne čiastočne ustávať.

Najvyššia denná teplota bude osem až 13 stupňov, v Žilinskom kraji a na severnom Spiši miestami štyri až osem stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov má byť okolo mínus troch stupňov. Fúkať bude západný až severozápadný vietor 4 až 9 m/s, pod Tatrami ojedinele okolo 12 m/s (15 až 35, 45 km/h), v nárazoch okolo 15 m/s (55 km/h).

Na horách sa vyskytne búrlivý vietor až víchrica. Vietor bude postupne slabnúť. Predpokladaný úhrn zrážok bude do dvoch milimetrov a nad 1200 metrov do dvoch centimetrov. Na základe predpovedaného vývoja počasia hydrometeorológovia očakávajú na tokoch v povodí horného a stredného Váhu ustálenosť až pokles vodných hladín. Hladiny tokov pod vodnými dielami budú ovplyvňované manipuláciou.