Domáce Kauzy

Známy gynekológ je už na slobode. Vyšetrovanie pokračuje

Počas marcovej razie v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji zasahovala finančná polícia s kriminálnym úradom finančnej správy. FOTO TASR - Marko Erd

BRATISLAVA – Známu tvár za mreže dostali dane. M. L., známy gynekológ, je však najnovšie už na slobode. Polícia ho zadržala ešte v marci tohto roka počas obrovskej akcie NAKA s názvom Média 3. Počas razie polícia zadržala a obvinila až sedem ľudí, medzi inými aj známeho lekára. Podľa polície sú už všetci na slobode. 

 

Počas marcovej razie v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji zasahovala finančná polícia s kriminálnym úradom finančnej správy. Išlo o dve akcie, jednu s krycím názvom MÉDIA 3, ktorá je pokračovaním už zverejnených akcií s rovnakým názvom a ďalšej pod krycím názvom ZMLUVY.

V akcii MÉDIA 3 finančná polícia vykonala 11 domových prehliadok a tri prehliadky iných priestorov. Policajti zadržali sedem obvinených z daňovej trestnej činnosti. Konkrétne z pokračovacieho zločinu krátenia dane a poistného, ktorého sa mali dopustiť ako členovia organizovanej skupiny. Polícia v marci uviedla, že bola doposiaľ zdokumentovaná škoda vo výške viac ako 1,5 milióna eur. Trestná činnosť súvisí s už spomínanými policajnými akciami, teda s páchaním závažnej daňovej trestnej činnosti krátením vlastnej daňovej povinnosti s reklamnými službami. Policajti okrem siedmich obvinených zadržali aj troch podozrivých.

Momentále sú už všetci na slobode. “V trestnom konaní aktuálne prebiehajú trestno-procesné úkony dokazovania, ako výsluchy, znalecké dokazovanie, analýza zaistených dôkazov,” informoval Glob.sk hovorca Policajného prezídia Michal Slivka.“Obvinení sú v tomto čase už stíhaní na slobode. Všetci väzobne stíhaní obvinení boli postupne na základe rozhodnutia súdu prepustení na slobodu,” informoval hovorca.

M. L. v minulosti pôsobil aj v strane ANO. Sú tiež známe jeho dobré vzťahy s Marianom Kočnerom. Bol tiež členom správnej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a zástupcom riaditeľa súkromného sanatória Koch.