Domáce Šport Spoločnosť Top

VIDEO Zahral to famózne! Hviezdou českej futbalovej ligy bol počas víkendu slovenský útočník Ivan Schranz

Ivan Schranz bol najväčšou hviezdou víkendových stretnutí českej futbalovej ligy. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

BRATISLAVA – Po svojom letnom príchode na juh Čiech sa gólovo uviedol proti Sparte Praha, ale potom dlho mlčal. Znovu o sebe dal vedieť pred reprezentačnou prestávkou proti Bohemians a forma mu pokračuje. Presvedčili sa o tom aj hráči Sigmy Olomouc. A to poriadne. Ivan Schranz, ktorý patrí do zostavy českobudějovického tímu, dal prvý aj tretí gól Juhočechov a výrazne tak prispel k dôležitému víťazstvu 3:1 na Hané.

Bol to duel slovenského krídelníka, ktorý dal zatiaľ 4 góly Juhočechov a spolu s Patrikom Brandnerom je najlepším strelcom mužstva. Ich vzájomná spolupráca tímu prináša tímu góly aj body. Schranz nastupuje v zostave českobudějovického tímu na pravej strane a to je post, ktorý mu očividne svedčí. Presvedčila sa o tom aj Sigma Olomouc. Svoj prvý gól v zápase dal Schranz v 19. minúte po rýchlom brejku a strelou spoza pokutového územia. “Vyplynulo to z tej situácie. Rozhodol som sa, že nebudem špekulovať a pokúsim sa vystreliť. Nuž a padlo to tam,” usmieval sa po zápase slovenský ofenzívny hráč.

Olomouc síce po zmene strán vyrovnal, ale Brandner a Schranz otočili vývoj stretnutia a nasmerovali Budějovice k trom bodom. “Domáci mali v úvode druhého polčasu menší tlak a nejaké šance. Nakoniec sme z toho dostali aj gól, ale potom sme sa zase dostali do vedenia. Výborne sme to ustáli a dotiahli zápas do víťazného konca. Hlavne druhý gól bol kľúčový. Lopta sa dostala k Patrikovi Brandnerovi a ten nás poslal nádherne do vedenia. Bolo to dôležité aj z toho pohľadu, že ja som mal v 52. minúte veľkú šancu, ktorú som nedal,” zhodnotil duel Ivan Schranz.