Piešťany Regióny Trnava

VIDEO Veľká razia policajtov v Piešťanoch. Odhalili nelegálne pobyty aj falšovanie dokladov

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

PIEŠŤANY – Polícia odhalila pri kontrole v Piešťanoch ôsmich cudzincov, ktorí sa na Slovensku zdržiavali nelegálne. Za falšovanie dokladov boli zadržaní ďalší dvaja občania cudzieho štátu. Polícia o tom informovala na svojej facebookovej stránke.

 

Za neoprávnený pobyt v SR polícia vyhostila z územia Slovenska a schengenského priestoru štyroch Srbov, troch Ukrajincov a jedného Moldavčana. Počas akcie zadržala tiež jedného Srba a jedného Ukrajinca, ktorí sa mali dopustiť prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. “Uvedení cudzinci budú riešení v trestnom konaní,” informovala o tom polícia.

Policajti uložili tiež šesť pokút v celkovej sume 540 eur za porušenie zákona o pobyte cudzincov. Utorková (23. 7.) akcia v Piešťanoch bola zameraná na príslušníkov tretích krajín, ich oprávnenie na prácu a pobyt. “Celkovo bolo kontrolovaných desať štátnych príslušníkov Maďarska, dvaja štátni príslušníci Rumunska, 24 štátnych príslušníkov Ukrajiny, osem štátnych príslušníkov Srbska, jeden štátny príslušník Moldavska, traja štátni príslušníci Poľska a 27 občanov Slovenskej republiky,” doplnila polícia.