Politika Top Zahraničné

VIDEO Trump sa chcel chváliť, dobehla ho minulosť: Za toto zožal veľký posmech

WASHINGTON – Donald Trump sa vrátil zo svojho ázijského turné zjavne poriadne smädný. Počas stredajšieho prejavu v Bielom dome, kde sa chválil svojimi úspechmi, ho však po chvíli dobehla minulosť.

Personál Bieleho domu totiž bežne vedľa rečníckeho pultu položi pohár s vodou, ak by bol prezident smädný. Tentokrát však Trump siahol na prázdno, a tak sa so slovami „nemajú tu vodu, je to v poriadku” chystal pokračovať. Prítomní novinári ho ale upozornili, že je tam aj plastová fľaša. Trump sa tak neochotne a upäto napil priamo z nej a upútal tak pozornosť.

Zosmiešňoval Rubia, teraz bol na smiech on

Počas minuloročnej kampane totiž kvôli podobnému momentu zosmiešňoval jedného zo svojich protikandidátov, republikána Marka Rubia. „Nabudúce by som si radšej mal vziať pohár,” povedal vtedy Trump, pričom Rubia imitoval na niekoľkých mítingov.

Samotný Rubio svoju šancu na odplatu využil. „Podobné, ale musí zapracovať na svojom štýle. Musí to urobiť jedným pohybom a nesmie spustiť oči z kamery. Ale nie zlé na to, že to bol jeho prvý pokus,” napísal senátor na Twitteri s humorom.

Foto: SITA / AP, Video: YouTube /MSNBC