Domáce Politika Top

VIDEO Tomáš si spomenul na Matoviča: Na Vianoce mu venuje darček, nech sa naučí o Goebbelsovi

BRATISLAVA – Konflikt, v ktorom lietajú ostré slová a prirovnania k nacistom, pokračuje. Smerácky poslanec Erik Tomáša na Facebooku zverejnil video, v ktorom predstavuje svoj originálny darček pre šéfa OĽaNO Igora Matoviča.

„Igorovi Matovičovi som dal vianočný darček. Pozrite sa aký. Nemám veľké očakávania, ale chcem týmto svojim krokom poukázať na to, že aj politický súboj má mať svoje hranice,” vyjadril sa Tomáš v statuse k videu.

Tomáš v ňom pripomína aj výrok Matoviča z októbra minulého roka, ktorý prirovnal nový rokovací poriadok ku koncentračnému tábor. Dodal zároveň, že šéf OĽaNO pokračuje v týchto fašistických prirovnaniach.

Erik Tomáš

Igorovi Matovičovi som dal vianočný darček. Pozrite sa aký. Nemám veľké očakávania, ale chcem týmto svojim krokom poukázať na to, že aj politický súboj má mať svoje hranice.

Biografia Goebbelsa

Poslanec Smeru sa ale zameral najmä na to, že ho Matovič so železnou pravidelnosťou prirovnáva k nacistickému ministrovi propagandy Josephovi Goebbelsovi. Urobil tak aj počas odvolávania ministra vnútra Roberta Kaliňáka a preto sa ho Tomáš rozhodol obdarovať na Vianoce. „Blížia sa Vianoce a ja som sa rozhodol Igorovi Matovičovi venovať darček, túto biografiu Josepha Goebbelsa. Je malá šanca, že pokiaľ  si ju prečítať, konečne pochopí, čo svojimi neuváženými výrokmi spôsobuje,” dodal.

Na záver Tomáš poukázal na rast preferencii OĽaNO v poslednej dobe a položil záverečnú otázku. Naozaj, pýtam sa všetkých, aj tých, čo nemajú radi Smer-SD, naozaj chcete, aby sa takýto človek, ktorý sa nevie slušne správať, ktorý mal v minulosti problémy so zákonmi a používa takúto extrémistickú rétoriku, naozaj stal členom vlády alebo nebodaj premiérom?”

Autor: ph, Foto: SITA/Ľudovít Vaniher, Video: FB / Erik Tomáš