Domáce Kultúra Spoločnosť Top

VIDEO Sviatok muzikálu je opäť tu! Nenechajte si ujsť legendu Dvorského a ďalšie hviezdy

Na festivale si prídu milovníci hudby na svoje. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika

BRATISLAVA – Unikátny a nezabudnuteľný. Taký bude tohtoročný Muzikálový festival Jozefa Bednárika. Sviatok muzikálu, šansónov, divadelnej hudby či kabaretu píše už svoj 12. ročník. Tentokrát bude ale iný, o niečo romantickejší. Akcia sa presúva do nádherného prostredia Kúpeľov Sliač. Tešiť sa môžete na spevácke a muzikálové hviezdy, ktoré vám rozprúdia krv v žilách.

 

Už dnes začína jedinečný festival plný hudby. Potrvá až do nedele. Melódie svojho srdca si návštevníci budú môcť vychutnať opäť v podaní elitných slovenských umelcov. ,,Program je rovnako ako po iné roky prehliadkou súčasnej i minulej muzikálovej a filmovej hudby, ktorá bude tento raz okorenená aj najslávnejšími operetnými áriami,‘‘ uvádzajú organizátori akcie.

 

Pocta na prvom mieste

Podujatie nezabúda ani na svoje tradície. Aj tento rok ocenia osobnosti za prínos v muzikálovej tvorbe – Brusnianska brusnica a Tabuľa slávy. Kto si tieto prestížne ocenenia odnesie, sa dozviete v nedeľu.

Festival odštartuje veľkolepo. V divadelnej sále kúpeľného domu Palace na Sliači sa návštevníci môžu tešiť na operetu Hrnčiarsky bál. Predstavenie naštudovali študenti zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch. Otvorenie bude pokračovať zábavným programom nielen o operetách – Šarmantná opereta. Stretnúť sa môžete s hviezdami akými sú Jana Bernáthová, Martin Babjak, Daniel Buranovský, či Miroslav Dvorský. „Počul som, že tu pravidelne vládne priam rodinná atmosféra, kde si účinkujúci môžu podebatovať s divákmi. Takéto situácie bežne nezažívam, no celkom sa na to teším,“ povedal Miroslav Dvorský.

 

Víkend plný hudby

Hlavný festivalový program začne v nedeľu na nádvorí pred slávnou Dvoranou Palace, Kúpeľov Sliač. O 15-tej je pripravený koncert mladých nádejných spevákov. Veľkým lákadlom ale bude v programe Legendy Vašo Patejdl či Pavol Hammel. Týmito hviezdami to zďaleka nekončí. ,,Počas vyše 7 hodinového maratónu si spomenieme aj na fenomenálneho textára a básnika Joža Urbana, diváci si vychutnajú šansón v podaní Andrei Zimányiovej,‘‘ láka festival svojich divákov.

Počas nedeľného večera si môžete s Jurajom Čurným zaspomínať na slávnu slovenskú a českú nielen filmovú, ale aj televíznu hudbu. Účinkovať budú známi umelci Patrik Vyskočil, Juraj Bača či Mirka Partlová. Týmito menami to nekončí, bude ich oveľa viac. Na záver nebude chýbať veľký muzikál. Festival pozýva na znovunaštudované predstavenie Cyrano z predmestia, v podaní troch jeho hlavných protagonistov na čele s Mirkou Partlovou, a Jánom Slezákom. ,,Chýbať nebude ani prvý slovenský Cyrano – Jozef Benedik a nechajme sa prekvapiť, jeho šarmantná kolegyňa Kamila Magálová sa možno objaví tiež,‘‘ prezrádzajú organizátori akcie.

 

Na festivale nebude núdza o spevácke hviezdy. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika

Nezabudnuteľný Bednárik

Muzikálový festival v roku 2013 zasiahla smutná udalosť. Iba deň pred začiatkom akcie zomrel legendárny divadelný režisér Jozef Bednárik. Ten sa niekoľko rokov autorsky spolupodieľal na spomínanom podujatí. Organizátor festivalu Ján Kubiš sa vtedy rozhodol premenovať festival na Muzikálový festival Jozefa Bednárika.

Jozef Bednárik zomrel 22. augusta vo veku 65 rokov. Dôvodom jeho úmrtia boli vážne metabolické a kardiálne zlyhanie. Jeho najbližší a kolegovia sa s ním rozlúčili v historickej budove Slovenského národného divadla.

 

Galéria
Festival dostal názov po Bednárikovi. Zdroj: TASR / Henrich Miššovič
Na festivale vystúpia rôzne hviezdy. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika 2019
Diváci si užijú víkend plný hudby. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
Kúpele Sliač ožijú muzikálom. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
Nebudú chýbať muzikálové osobnosti. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
Ocenenia Brusnianske brusnice sú pripravené. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
Festival sa koná v romantickom prostredí. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne spevácke vystúpenia. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
Festival si aj tento rok naplno užijete. Zdroj: FB Muzikálový festival Jozefa Bednárika
navigate_before
navigate_next