Domáce Šport Top

VIDEO Slovenskí hokejisti si otvorili strelecký účet v novej sezóne NHL. Góly dali Černák aj Tatar.

Brankár Tuukka Rask a Zdeno Chára v zápase NHL Dallas - Boston. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Nový ročník zámorskej NHL pokračoval v noci na piatok ôsmimi zápasmi, v ktorých sa gólovo presadili aj dvaja slovenskí hokejisti. Obranca Erik Černák prispel jedným gólom k domácemu víťazstvu Tampy Bay nad Floridou 5:2.

Mladý zadák Lightning spečatil výsledok v 60. minúte vydarenou strelou do prázdnej bránky hostí. Černák absolvoval v prvej obrannej dvojici po boku Ryana McDonagha solídnu porciu vyše 22 minút a okrem gólu si pripísal aj 1 “hit”, 1 zablokovanú strelu a 1 plusový bod.

Hneď v prvom zápase sezóny si gólový účet otvoril aj útočník Tomáš Tatar, jeho Montreal ale prehral na ľade Caroliny 3:4 po nájazdoch. Tatar v presilovej hre v druhej tretine znížil na 1:2 a naštartoval Canadiens k obratu, domáci ale v tretej tretine vyrovnali a duel v samostatných nájazdoch rozhodol jediný úspešný exekútor Dougie Hamilton. Tatar bol so šiestimi streleckými pokusmi na bránku súpera najaktívnejším hráčom svojho tímu.

Súboj Dallas – Boston 1:2 priniesol priamu konfrontáciu dvoch slovenských obrancov. Na konci sa z víťazstva tešil 42-ročný kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý začal svoju 22. sezónu v NHL s bilanciou 19:24 min, 3 strely, 3 zablokované strely, 2 trestné minúty. Sekera vo svojom prvom súťažnom zápase v drese Dallasu odohral 21:53 min, trikrát vystrelil a rovnako zablokoval tri strely súperových hráčov. Brankár Jaroslav Halák bol na striedačke Bostonu, prednosť dostal Tuuka Rask.

CAROLINA HURRICANES – MONTREAL CANADIENS 4:3 pp a sn (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 18. Wallmark (Pesce), 23. Nečas (Hamilton, Teräväinen), 47. Haula (Hamilton, Dzingel), rozh. nájazd: Hamilton – 25. TATAR, 26. Kotkaniemi (Lehkonen, Drouin), 37. Weal (Byron, Thompson). Brankári: Mrázek – Price, strely na bránku: 43:36, 18.680 divákov.

NEW YORK RANGERS – WINNIPEG JETS 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Góly: 12. Staal (Zibanejad, DeAngelo), 21. Panarin (Zibanejad, Trouba), 27. Trouba (Kreiderr, Panarin), 46. Zibanejad (Trouba, Hájek), 56. Howden (Fast, Skjei), 60. Smith (Zibanejad) – 18. Scheifele (Ehlers), 21. Wheeler (Ehlers, Heinola), 27. Wheeler (Ehlers, Kulikov), 43. Connor (Morrissey, Laine). Brankári: Lundqvist – Hellebuyck, strely na bránku: 32:47, 18.006 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – BUFFALO SABRES 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 26. Malkin (Letang, Crosby) – 6. Sheary (Mittelstadt), 35. Sheary (Mittelstadt, Miller), 60. Dahlin (Reinhart, Olofsson). Brankári: Murray – Hutton, strely na bránku: 29:41, 18.616 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – FLORIDA PANTHERS 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 7. Kučerov (Sergačov, Joseph), 31. Shattenkirk (Sergačov, Killorn), 50. Palát (Killorn, Sergačov), 54. Maroon (Hedman, Kučerov), 60. ČERNÁK (Cirelli) – 23. Hoffman (Trocheck, Connoly), 49. Trocheck (Ekblad). Brankári: Vasilevskij – Bobrovskij, strely na bránku: 30:37, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – MINNESOTA WILD 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Góly: 24. Ellis (Forsberg, Duchene), 41. Granlund (Josi, Duchene), 42. Watson (Ellis, Bonino), 48. Arvidsson (Smith, Johansen), 59. Forsberg (Ekholm, Duchene) – 37. Zucker (Hnut, Koivu), 37. Dumba (Foligno, Suter). Brankári: Rinne – Dubnyk, strely na bránku: 32:24, 17.455 divákov.

DALLAS STARS – BOSTON BRUINS 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 28. Hintz (Janmark, Pavelski) – 2. Ritchie (Coyle), 6. Heinen (Grzelcyk, McAvoy). Brankári: Bishop – Rask, strely na bránku: 29:20, 18.532 divákov.

COLORADO AVALANCHE – CALGARY FLAMES 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Góly: 6. Donskoi (Girardi, Burakovskij), 17. Rantanen (Landeskog), 33. Compher (Calvert, Zadorov), 37. Rantanen (MacKinnon, Makar), 59. Donskoi (Nieto, Graves) – 9. Monahan (Gaudreau, Lindholm), 22. Gaudreau (Monahan, Tkachuk), 38. Giordano (Bennett, Ryan). Brankári: Grubauer – Rittich, strely na bránku: 32:30, 18.016 divákov.

ANAHEIM DUCKS – ARIZONA COYOTES 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 15. Grant (Shore, Lindholm), 40. Fowler (Rowney, Jones) – 30. Stepan (Kessel, Keller). Brankári: Gibson – Kuemper, strely na bránku: 29:33, 17.174 divákov.