Zahraničné Šport

VIDEO Slovenská noc v NHL. Boston sa v play-off konečne prebral, aj keď proti Caroline to bol ťažký boj

Hokejisti Bostonu vyhrali v I.kole play-off NHL nad Carolinou 4:3 po predĺžení. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Hokejisti Bostonu sa ujali vedenia vo svojej štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie NHL. V úvodnom zápase 1. kola play off v Toronte zdolali Carolinu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení, o ich víťazstve rozhodol v 82. minúte Patrice Bergeron.

Slovenský obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 25 minút s jedným mínusovým bodom, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

Boston – Carolina 4:3 po predĺžení (1:1,1:1,1:1 – 0:0,1:0) /stav série 1:0/

Góly: 17:45 Pastrňák (Marchand), 24:38 Coyle, 40:59 Krejčí (O. Kaše, McAvoy), 81:13 Bergeron (Pastrňák, Marchand) – 13:02 Edmundson (T. Teräväinen, Aho), 24:59 B. McGinn, 49:49 H. Fleury (Trocheck)

Boston: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), DeBrusk – Bjork, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Kuraly, Nordström.

Carolina: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Dzingel – B. McGinn, J. Staal (C), Foegele – Martinook (A), Geekie, Niederreiter.

Hokejistom Montrealu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom nevyšiel vstup do série 1. kola play off NHL s Philadelphiou. V úvodnom zápase prehrali v noci na štvrtok s najvyššie nasadenými Flyers 1:2. Montreal dokázal v zápase s Philadelphiou odpovedať na vedúci gól Jakuba Voráčka v 35. minúte, keď počas presilovky vyrovnal Shea Weber, no “letcom” už o 16 sekúnd vrátil vedenie Joel Farabee a to si udržali až do konca. Flyers podržal brankár Carter Hart, ktorý predviedol 27 úspešných zákrokov. Tatar odohral 13 minút bez bodového zápisu.

Neuspel ani Washington s Richardom Pánikom, ktorý v prvom dueli štvrťfinále Východnej konferencie podľahol New Yorku Islanders 2:4.
Washington viedol proti NY Islanders po dvoch góloch T.J. Oshieho ešte v závere druhej tretiny 2:0, no potom potom prišiel jeho kolaps. “Ostrovania” štyrmi gólmi dokonale otočili výsledok a ujali sa vedenia v sérii. Pánik si počas 12 minút na ľade pripísal iba mínusku, vyslal jednu strelu a odsedel si dvojminútový trest. Jeho krajan Martin Fehérváry sa do zostavy Capitals tentoraz nezmestil.

Obhajcovi titulu St. Louis sa nevydaril vstup do štvrťfinálovej série Západnej konferencie, keď v úvodnom zápase podľahol Vancouveru 2:5. Dvoma gólmi sa na výhre Canucks podieľal Bo Horvat.

V ďalšom stretnutí v Edmontone si druhé nasadené Colorado poradilo s Arizonou 3:0 a ujalo sa vedenia v sérii 1. kola play off. Všetky tri góly strelili hráči Avalanche v tretej tretine. “Kojoti” boli v útoku bezzubí, brankárovi Philippovi Grubauerovi stačilo k shutoutu urobiť iba 14 zákrokov.