Domáce Politika Top

VIDEO Roztržka v NR SR, Blaha mal zaútočiť na Nicholsonovú: Ty koza, sprav si najprv školu

BRATISLAVA – Odvolávanie Roberta Kaliňáka malo včera v parlamente naozaj šťavnatý priebeh. Do konfliktu sa dostali aj predsedajúca Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a smerácky poslane Ľuboš Blaha, ktorí si vymenili poriadne tvrdé slová a ich prestrelka viedla až k päťminútovej pauze.

Nicholsonová, ktorá bola v bojovej nálade, to približne o deviatej zrátala najmä dvom poslancom Smeru – Dušanovi Jarjabkovi a Ľubošovi Blahovi. „Počúvajte, pán poslanec Blaha, vy môžete mať aj päť vysokých škôl. Pre mňa ste jeden primitív, ktorý tu nemá čo robiť. Tak prestaňte komentovať mňa a moje vzdelanie. Nepatrí to sem, nie je to predmetom schôdze,” reagovala na Blahové poznámky.

Narážka na vzdelanie

To, čo malo byť dôvodom roztržky, neskôr upresnil Igor Matovič. „Dovoľte mi prihovoriť sa primitívnemu marxistickému parazitovi Blahovi. Tento človek jej poza jej chrbát vykrikoval: „Ty koza, sprav si najprv školu”. Je toto podľa vás správanie kolegu, na ktoré ste hrdí?” pýtal sa smerákov šéf Obyčajných ľudí.

Blahu skritizoval aj kolega Matoviča z OĽaNO Richard Vašečka. „V mojom svete sa tak chlapi nesprávajú, pán Blaha. Je hanba, ako ste sa zachovali k pani Nicholsonovej,” zastal sa svojej kolegyne.

Robí hanbu Slovensku

K situácii sa na Facebooku vyjadril aj Blaha, podľa ktorého sa Nicholsonová pri vedení schôdze parlamentu správa drzo a arogantne. „Dnes začala úplne hystericky nadávať mne a mojim kolegom, na čo som spochybnil jej schopnosti viesť parlament. Táto pani nemá vzdelanie, nemá morálku, nemá osobnosť,” napísal.

Podľa neho čoraz viac pripomína „psychopata Matoviča“ a Blaha sa pousiluje, aby presadil odvolanie z funkcie, ktorá podľa neho patrí SaS, no nie jej. „Mimoriadne si vážim ľudí, ktoré nemajú vzdelanie, no nedokážem zniesť ľudí, ktorí svoj nedostatok vo vzdelaní zakrývajú svojou aroganciou. Pani Nicholsonová robí hanbu Slovenskej republike,” uviedol poslanec.

Status Ľuboša Blahu

Autor: ph, Foto: SITA/Marek Mrviš, FB / Lubos Blaha, Video: nrsr.sk