Domáce Politika Top

VIDEO Rašiho viceprimátorka si myslela, že ju nepočuť!

KOŠICE – Pondelkové košické mestské zastupiteľstvo bolo poriadne búrlivé. Okrem pacifikovania aktivistu a novinára Martina Daňa svoju „hviezdnu chvíľku” zažila aj námestníčka primátora Richarda Rašiho, Renáta Lenártová. Nadávala totiž občanom.

Atmosféra na rokovaní, kde sa preberalo Košičanmi nepríliš obľúbené parkovanie a spoločnosť EEI, bola napätá. Zúčastnilo sa ho množstvo ľudí, ktorí svoj nesúhlas dávali hlučne najavo. Ľudí hnevalo aj správanie sa pravej ruky Rašiho. Lenártová sa totiž väčšinu času iba usmievala.

Vulgárne poznámky zachytili mikrofóny

Rozhorčenie spôsobila najmä poznámkami, ktoré boli určené predovšetkým pre prisediacich.  Počas Rašiho prejavu v jednu chvíľu na adresu hlučných Košičanov pre seba utrúsila „primitívi“, čo však zachytili mikrofóny.

Po Rašiho rozhodnutí, ktoré prítomných nepotešilo, naňho zakričala jedna zo žien: „Zastupuješ ľud, tak počúvaj ľud”. Mikrofóny však zachytili Lenártovej odpoveď: „Teba určite nezastupuje, ty krava,” možno počuť nadávku, ktorú vyslala smerom k nespokojnej Košičanke.

Búrlivé reakcie na internete

Košičania svoj názor vyjadrili v debate na Facebooku. „Keby mali chrbtovú kosť a charakter odstúpia s pokorou,” napísal Miro. Pritakali aj ďalší. „Slušní, distingvovaní smeráci sa predviedli. Aspoň sa ukázali, že slušnými sa iba robia, v skutočnosti je to odpad,” ozval sa Becko.

Jednej z diskutujúcich neprekážal fakt, že si Lenártová vo vypätej situácii zašomrala pod nos.  „Ale vadí mi, keď sa primátor po tom ako sa nechá 2 mesiace prosiť, aby komunikoval s nespokojnými ľuďmi, skúša všetky možné manipulácie, označí ich za vandalskú zberbu, nechá ich predvolávať na policajnú stanicu a vyšetrovať a ešte sa aj po takomto zasadnutí postaví a ide poúčať o móresoch. Naozaj nechcem takého primátora v meste, ktoré som si zamilovala,” tvrdí.

Komentár rozhorčenej Košičanky

Lenártovej sa na vyjadrenie pýtal portál kosicednes.sk. Námestníčka mu odpovedala, že sa najprv má opýtať aktivistu Henricha Burdigu na jeho nenávisť k ženám, ktorú prejavil aj voči nej na zastupiteľstve.

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Nezaplatím EEI ani cent – občianska neposlušnosť,  Video: YouTube