Domáce Kauzy Spoločnosť Top

VIDEO NAKA zasahovala, zadržali 6 osôb. Zsuzsová má byť zapletená do ďalšej vraždy

Polícia dnes vykonala raziu, pri ktorej zatkla 6 osôb. Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Elitná jednotka NAKA dnes vykonala zásah, pri ktorom zadržala 6 osôb. Akcia by sa mala týkať prípadu vraždy exprimátora Hurbanova Laszlóa Basternáka z júla 2010, ktorý tento rok opäť otvorili. 

Za vraždu bol už odsúdený na 25 rokov Štefan Kaluz, ktorý si trest odpykáva v Leopoldove.  Dnes zadržali aj bývalého protikandidáta na primátora Romana Ostružlíka. Ten bol v minulosti už zadržaný, po čase ho však prepustili. Podľa informácií Televízie JOJ sa v súvislosti s prípadom začalo hovoriť o Alene Zsuzsovej, ktorá v ňom predtým svedčila. Dnes sa však o nej hovorí ako o objednávateľke tejto vraždy, s políciou má v tejto veci spolupracovať aj ďalší obvinený z vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky, Zoltán Andruskó.

Pri dnešnej razií mali zadržať aj Vladimíra Mosnára, ktorý v prípade v minulosti vypovedal ako svedok. V minulosti tiež pracoval ako Zsuzsovej šofér.

“Dnes od skorých ranných hodín vykonáva Protizločinecká jednotka NAKA policajnú akciu, v rámci ktorej bolo na území Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja zadržaných 6 osôb podozrivých zo závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti a v súčasnosti prebiehajú domové prehliadky. Viac informácií poskytneme ako to procesná situácia dovolí,” informovala polícia na svojom profile na sociálnej sieti.

Basternáka zastrelili pred vlastným domom v piatok 9. júla 2010, keď sa vracal s manželkou domov. K bývalému primátorovi pristúpil muž, oslovil ho, z auta vytiahol zbraň a vystrelil. Za jeho vraždu bol odsúdený na 25 rokov Štefan Kaluz, ktorý si trest odpykáva v Leopoldove.