Politika Top Zahraničné

VIDEO Najčudnejšia schôdza kabinetu: Trump je na smiech, nechal si liezť do zadku

WASHINGTON – Donald Trump neprestáva udivovať. Americký prezident tentokrát prekvapil na prvej schôdzy kompletného kabinetu. Najskôr sa pochválil niečím, čo vlastne ani nie je pravda, aby následne sa následne nechal chváliť členmi kabinetu.

Trump začal tým, že zhodnotil úspechy svojich prvých 143 dní v úrade. „Nikdy tu nebol prezident… s pár výnimkami… ktorý by schválil viac zákonov ako ja,” pochválila sa hlava štátu. Ako však pripomína CNN, Trump síce podpísal množstvo nariadení prezidenta a ďalších krokov, tie najdôležitejšie sú v mŕtvom stave – financovanie múru je v nedohľadne, rovnako aj daňová reforma, zrušenie Obamacare viazne a cestovný zákaz mu komplikujú súdy.

Po tomto sa Trump obrátil na stále čerstvo menovaných členov kabinetu, medzi ktorými je napríklad tajomník pre poľnohospodárstvo Sonny Perdue či vedúci kancelárie Bieleho domu Reince Priebus. Dostalo sa mu veľkej pochvaly zo všetkých strán, ktorú Trump prijímal so širokým úsmevom.

K oslavným ódam sa mali dostať všetci členovia kabinetu. „Ďakujeme za príležitosť a požehnanie slúžiť Vašemu programu,” povedal práve Priebus. Viceprezident Mike Pence zas dodal, že zastávať túto funkciu je jeho najväčšou výsadou a že prezident drží svoje slovo, ktoré dal americkému ľudu.

Nemožno sa preto čudovať, že si posmech neskôr urobil aj demokratický senátor Chuck Schumer.

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: YouTube / Time, Twitter / Chuck Schumer