Domáce Politika Top

Mediálna hviezda má novú prácu: Lukratívny flek Počiatkovho spojenca

BRATISLAVA – Minulý rok pobavil celé Slovensko, no lukratívne miesto ho stál až koniec Jána Počiatka na pozícii ministra po voľbách. Bývalý štátny tajomník rezortu dopravy František Palko sa však už môže tešiť na nový a zaujímavý džob.

Ako uvádza portál Parlamentné listy, Palko bude členom dozornej rady Všeobecnej zdravotnej poisťovne. „Konsolidácia verejných financií bola ťažiskom mojej práce v pozícii štátneho tajomníka ministerstva financií. VšZP dnes konsolidáciu potrebuje, chcem preto odovzdať moje skúsenosti z týchto procesov poistencom tejto zdravotnej poisťovne,” vyjadril sa Palko pre portál.

Slávne video

Pozornosť Palko upútal videom, na ktorom mu počas vyjadrenia pre médiá robí problém artikulovať a vyjadrovať sa zrozumiteľne. Ako neskôr uviedol, mal vtedy vraj dovolenku, ale rozhodol sa ísť na chvíľu do práce a absolvovať brífing, kde prezentoval dôležitosť cestovného ruchu na Slovensku. Video pochádza ešte z leta, no na verejnosť sa dostalo až v októbri minulého roka.

„V stredu 26. augusta večer som sa po vyše roku stretol so svojím priateľom Števom Skrúcaným. Bohužiaľ, podcenil som dôsledky predchádzajúceho večera v kombinácii s mojím zdravotným stavom a pobytom na priamom slnku dňa 27. augusta, kedy bolo vyše 30 stupňov v tieni,“ povedal vtedy pre Topky.

Foto: SITA, Video: YouTube