Domáce Politika Top

VIDEO Matovič obhajoval svoje konanie: Ohnivá debata s moderátorom, tvrdé slová analytika!

BRATISLAVA – Debata, ktorá mala grády. Igor Matovič, ktorý upútal pozornosť svojim pondelkovým vyhlásením, že sa niekto usiluje o jeho život a aj preto nebude chodiť na zasadnutia parlamentu, sa v utorok večer objavil v relácii Téme dňa na TA3. Tam ho čakal moderátor Peter Bielik, ktorý sa s ním niekoľkokrát pustil aj do hádky.

„Prepáčte, vždy keď Vás zbadám, tak si predstavím najznámejšiu fotografiu Vašeho otca. Ako stojí vojak v čase, keď sem prišli naši osloboditelia Rusi, ako stojí na Šafárikovom námestí pred tankom s roztrhnutou  košeľou a holou hruďou. Áno, toto je to moje gesto,“ začal debatu Matovič a tvrdí, že nastavil holú hruď „hlúposti, ktorá srší z Andreja Danka“.

Martin Glváč

Pri tejto pasáži asi mnohým padla sánka. Ja žasnem. A vy?

Prečo nechcel ochranku?

Bielik Matoviča v relácii obvinil z toho, že tým, že sa vzdal mandátu, zutekal z boja a niekoľkokrát mu skočil do rečí, nenechajúc predsedu obyčajných ľudí dohovoriť. Na pretrase bola aj téma údajného vytunelovania 121 miliónov korún Matovičom – Bielik tvrdil, že podľa prokurátora sa skutok stal, iba je premlčaný, to však podľa slov Matoviča pravda nie je.

Opozičnému politikovi sa nepáčilo ani to, že Fico dostal pred voľbami veľký priestor práve na TA3, „aby ho okydával”. Riešilo sa aj to, či má Matovič dôkaz na svoje tvrdenia a aj fakt, prečo neprijal policajnú ochranu. „Viem, že by ma chceli vidieť pokoreného a plaziaceho sa na zemi,” povedal o pohnútkach svojich politických oponentov a dodal, že nestojí o ochranu „Kaliňákovej NAKA”.

Matovič sa zároveň pýtal na to, prečo narozdiel od neho neboli na pretrase aj koaliční politici, ktorí ho obvinili z rôznych skutkov – Béla Bugár napríklad tvrdil, že sa Matovič mal vyhrážať podpredsedom parlamentu, že ich zabije.

Žitného tvrdé slová

Do Matoviča sa na konci pustil aj bezpečnostný analytik Milan Žitný, ktorý tento krok nazval záslužným činom. Jeho politiku nazval negatívnou a deštrukčnou a nespomenul si na žiaden pozitívny krok. „To už je ale nie vo vecnej rovine, ale v pocitovej,“ reagoval zas na tvrdenia o tom, že sa Matovičovi niekto vyhráža likvidáciou.

Žitný následne dodal: „To už patrí naozaj do kategórie, kde by si ho mali zobrať do práce odborníci z oblasti psychiatrie.“ Šéf OĽaNO už na tieto poznámky reagovať šancu nemal.

Zdroj: ph, Foto: ta3.com, Video: FB / Martin Glváč