Domáce Politika Top

VIDEO Kiskov veľký súboj v prezidentskom paláci: Po polhodine prišiel koniec

BRATISLAVA – Andrej Kiska včera v Grasalkovičovom paláci absolvoval duel, ktorý si pred nástupom do funkcie prezidenta zrejme asi nepredstavoval. Hlava štátu si totiž potrápila mozgové závity v šachovom súboji.

Kiska si zmeral sily s Luckou Kopičákovou, ktorá je majsterkou Slovenska a Európskej únie. „10-ročná Lucka Kopičáková by chcela byť najlepšou šachistkou na svete. Už teraz je najlepšia v Európskej únii vo veku do 10 rokov. Na šachovú partiu vyzvala aj mňa ako prezidenta. Držte mi palce, nech zvládnem neprehrať aspoň 5 minút,” napísala hlava štátu.

Prezident, ktorý ovládal čierne figúrky, napokon po viac ako polhodine kapituloval. „Neviem, či sa to v šachu robí,” povedal a zložil svojho kráľa. Ako povedal, bola to prvá partia po štyridsiatich rokoch, ktorú dokončil a dúfa, že mladej majsterke aspoň trochu vzdoroval.

Andrej Kiska

ŠACH S 10-ROČNOU MAJSTERKOU 10-ročná Lucka Kopičáková by chcela byť najlepšou šachistkou na svete. Už teraz je najlepšia v Európskej únii vo veku do 10 rokov. Na šachovú partiu vyzvala aj mňa ako…

Poctivý tréning

Ako uviedol na FB prezidentov hovorca Roman Krpelan, Kiska sa na partiu poctivo pripravoval. „Najali sme profesionálneho trénera, prezident študuje Luckinu hru, jej ťahy, pripravuje si taktiku,” napísal a dodal, že Kiska hral naposledy šach v čase, keď navštevoval základnú školu.

Duel mal poriadny úspech na sociálnych sieťach. Ako uviedol Martin Lipták z Kancelárie prezidenta, najviac divákov v jednom momente bolo 6 700, po 3 hodinách status zasiahol 600 tisíc ľudí. Po takmer 24 hodinách od odvysielania zápasu si ho pozrelo 337 tisíc ľudí.

Zdroj: ph, Foto a Video: FB / Andrej Kiska