Domáce Politika Top

VIDEO Karma je zdarma, odkázal Fico Sulíkovi a vyzval ho na férovku

Robert Fico , Zdroj: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA- Predseda strany Smer-SD a bývalý predseda vlády Robert Fico si zjavne oddýchol a má chuť sa opäť púšťať do tvrdého politického súboja. Medzi prekvapivé mediálne výstupy za posledný týždeň pridal ďalší. Na svojej stránke na sociálnej sieti sa obrátil na svojich fanúšikov s odkazom.

 

Robert Fico sa totiž snaží Slovensko presvedčiť, že situácia po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, nebola odrazom reality ale klamstiev médií, mimovládok a samozvaných aktivistov.

Podľa Fica sa médiá a opoziční politici zúfalo bránia faktu, že vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice nepreukázalo prepojenie na vládu. Expremiér tvrdí, že sa hľadá nová verzia príbehu, ktorý by poškodil “najsilnejšiu politickú stranu Smer-Sociálna demokracia”. Fico si preto pomohol viacerými porekadlami :“Karma je zdarma a lož má veľmi krátke nohy.” Protesty po smrti Kuciaka stále považuje za pokus o zmenu vlády bez demokratických parlamentných volieb.

Predseda najsilnejšej vládnej strany  plynulo prešiel k medializovaným raňajkám Richarda Sulíka s Mariánom Kočnerom z roku 2012. Sulíka zároveň pozval na “obed v nedeľu” ale “nebude sa podávať rezeň”. Chce si totiž podľa jeho slov obhájiť pravdu, lebo to čo “prezident, opozícia, médiá a aktivisti platení zo zahraničia predviedli na jar výrazne poškodilo Slovensko”. Sulíka takto vyzval na debatu v RTVS v relácii O 5 minút dvanásť.

VIDEO

Sulík bude s družkou na výlete, navrhol náhradný termín

Predseda SaS Richard Sulík rovnako zareagoval na sociálnej sieti. Ficovi odkázal, že ide túto nedeľu na výlet s družkou, ale že sa debate nebráni, práve naopak. Navrhol šéfovi Smeru, že si môže vymeniť miesto s podpredsedom Rašim v debate na TV Markíza 14. októbra alebo sa uvidia na RTVS až 21.októbra. A prešiel do protiútoku. Ak totiž vraj Robert Fico chce “podávať pravdu”, mal by odpovedať na niekoľko nepríjemných otázok. “Prečo bývate ešte stále v byte daňového podvodníka Bašternáka? Prečo polícia pod vedením Kaliňáka dlhodobo neriešila Kočnera, naopak, všetky jeho kauzy zametala pod stôl? Prečo ste privatizovali Telekom, keď ste voličom opakovane sľúbili, že privatizovať nebudete?” uviedol v svojej reakcii Sulík. Ďalšie otázky na expremiéra si vraj pripraví podľa toho “čo mu ľudia pošlú”.