Domov » Kategórie » Domáce » VIDEO Kaliňák zaútočil na študenta z protestov: A prehovoril aj o Bašternákovi

VIDEO Kaliňák zaútočil na študenta z protestov: A prehovoril aj o Bašternákovi

BRATISLAVA – Dlhodobo kritizovaný minister vnútra opäť prehovoril. Robert Kaliňák (Smer-SD) atypicky na Facebooku strany reagoval na kontroverzný rozhovor s jedným z organizátorov Veľkého protikorupčného protestu, študentom Dávidom Strakom, a znovu sa bránil v kauze Bašternák. Ľudia podľa neho veria informáciám, ktoré sú nepravdivé a skreslené.

Stále platí to, čo povedal Rajtárovi

Ako tvrdí Kaliňák, rozhovor si prečítal so záujmom. „Musím povedať, že mi ho prišlo ľúto. On za to zase až tak nemôže,“ povedal o Strakovi. To, čo rozprával, podľa Kaliňáka pochádzalo z mediálnej bubliny, ktorá na Slovensku panuje vraj takmer rok.

Rozhovor, ktorý bol včera zverejnený v jednom z denníkov, vyvolal vlnu znepokojených reakcií. Novinárku v ňom obvinili napríklad z nadpráce, Straka totiž tvrdí, že na to zverejnenie nahrávky súhlas nedal. „Vysvetlil, že pôvodne ani nešlo o rozhovor, ale že on telefonoval novinárke kvôli staršiemu článku. Tá sa ho následne pýtala na kauzy,“ píše portál strategie.hnonline.sk.

SMER – SD

Reakcia Roberta Kaliňáka na rozhovor s Dávidom Strakom

Minister vnútra sa taktiež vyjadril, že platí to isté, čo odpovedal pred rokom na otázku Jozefa Rajtára – že žiadne peniaze od Ladislava Bašternáka alebo jeho firiem nikdy neprijal. „Skutočná pravda je taká, že ja som zaplatil pánovi Bašternákovi za obchodný podiel, ktorý reprezentoval dva byty v dome, v ktorom bývam, čo som považoval za prirodzenú možnosť získať kontrolu nad bytmi v mojom susedstve,“ bráni sa Kaliňák.

Zdroj: ph, Foto a video: Smer-SD

Autor: Redakcia
Tagy