Politika Top Zahraničné

VIDEO Hanebné vyjadrenie Babiša: Nechal sa vytočiť, útočil na rodinu novinárky

PRAHA – Sobota patrila v Česku prezidentským voľbám, ktoré okrem tesného víťazstva staronovej hlavy štátu Miloša Zemana priniesli aj nemilé udalosti. V Zemanovom štábe boli napadnutí novinári fyzicky, premiér Andrej Babiš zas na svojej tlačovej konferencii napadol žurnalistku slovne.

Redaktorka Emma Smetana z internetovej televízie DVTV sa politika, ktorý má stále problémy s poskladaním vlády, opýtala, či ľutuje svoje slová o tom, že by sa Zeman mal zbaviť svojich najbližších spolupracovníkov. „Ja som nepovedal, že sa má zbaviť svojich spolupracovníkov. Ja som povedal, že v minulosti mu jeho spolupracovníci nerobili dobrú reklamu. Tak si to dohľadajte, nič také by som si nedovolil,” odkázal zjavne nervózny Babiš.

Nie ste objektívna, odkázal

Novinárka mu následne pripomenula jeho výrok z roku 2013, keď sa vyjadril, že Zeman je iba pokračovateľom Klausovej éry a politik, ktorý si svojou kandidatúrou iba liečil svoje ego a rozdeľoval by spoločnosť. Babiš sa priamej odpovedi vyhol, odvetil, že „toto všetko sme už počuli” a pokračoval v útoku.

„Váš problém je, že nie ste objektívna novinárka. Vy ste aktivisti,” odkázal Babiš a dodal, že celé DVTV je „antibabišovské”. Tvrdil, že sa k tomu, či prehodnotil názor na Zemana, nemá čo vyjadrovať a televíziu obvinil, že robila kampaň proti Zemanovi. „Média by mali byť objektívne,” uviedol muž, ktorý ich niekoľko vlastní.

Zo zväzáčky revolucionárka

Následne sa Babiš pokúsil spochybniť dôveryhodnosť novinárky Emmy Smetany prostredníctvom ataku na jej matku. „Pani Pajerová, ktorá sa stala zo zväzáčky cestou na Albertov revolucionárka,” štipľavo komentoval politik.

Ako uvádza portál Respekt, neskôr sa síce novinárke súkromne ospravedlnil, malo by však nasledovať ospravedlnenie verejné, inak sa „podieľa sa na radikalizácii spoločnosti a na ďalšom, možno ešte tvrdšom napádaní novinárov, než sa stalo v Zemanovom štábe”.

Aktualizácia: Babiš sa nakoniec ospravedlnil aj verejne. „V sobotu mi to počas odpovedania na otázky redaktorky Emmy Smetany z @DVTVcz ušlo. Ospravedlnil som sa jej za to hneď v sms a robím to teraz verejne. Do rodiny sa v žiadnej situácii nekope. Sám to nemám rád. Bolo to zbytočné,” napísal na Twitteri.

Autor: ph, Foto: DVTV, Video: Twitter / DVTV