Domáce Šport Top

VIDEO Gólová fantázia v NHL. Connor McDavid predviedol akciu, po ktorej zámorskí komentátori okoktaveli

Hokejový útočník Edmontonu Connor McDavid v zápase NHL proti Torontu. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Kanadsko-americká NHL opäť raz blahom vzdychala pri ďalšom extra excelentnom predstavení jedného z najlepších hokejistov súčasnosti. Connora McDavida. 

22-ročný útočník Edmontonu Oilers predviedol v zápase proti Torontu sólo, po ktorom zámorskí televízni komentátori takmer okoktaveli. Dal gól, ktorý bude ašpirovať v hitparáde najkrajších, najčarovnejších a najúžasnejších sezóny. V 52. minúte ešte na vlastnej polovici získal puk a to, čo nasledovalo, bolo ako z inej planéty. Akcelerácia, rýchlosť, technická dokonalosť, absolútny prehľad. Jednoducho fantázia. Z jedného z najskúsenejších obrancov Toronta Morgana Riellyho si urobil slalomovú bránku, kuželku, betónový obrubník, okolo ktorého sa prehnal akoby tam stál mop.

Navyše si dokonale vychutnal aj brankára Michaela Hutchinsona. Gól, po ktorom mu tlieskali aj fanatickí fanúšikovia Toronta, a ktorý musel zo striedačky domáceho tímu predýchať aj slovenský obranca Martin Marinčin. Na niečo podobné sa dá s otvorenými ústami pozerať od rána do večera. Bol to zápas Connora Mc Davida, ktorý v stretnutí získal 4 body a celkovo suverénne dominuje kanadskému bodovaniu NHL.