Šport Top Zahraničné

VIDEO Futbalová fantázia Suáreza a Song Heung-mina. Góly, aké ste ešte nevideli, obleteli svet

Útočník Barcelony Luis Suarez dal proti Mallorce jeden z najkrajších gólov roka 2019. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Vybrať najkrajšie futbalové góly sezóny je prakticky nemožné. Atribúty hitparády sú totiž pre každého fanúšika iné. Niekomu imponujú daľekonosné strely, inému hlavičky, ďalšiemu akvilibristika v šestnástke.

 

No počas uplynulého víkendu sa do ankety “Gól roka” prihlásili hneď dvaja kanonieri. Prvým je Son Heung-min, ktorý v stretnutí 16. kola anglickej Premier League medzi Tottenhamom Hotspur a FC Burnley predviedol unikátne a málo vídané sólo. V 32. minúte prvého polčasu sa ešte pred vlastnou šestnástkou dostal k lopte. Šprintom v priebehu desiatich sekúnd prebehol až na druhú stranu ihriska pred brankára Nicka Popeho, ktorého chladnokrvne prekonal. Zastaviť ho nedokázalo ani šesť hráčov Burnley, z ktorých si urobil slalomové bránky. Gól, po ktorom tréner Tottenhamu Jose Mourinho takmer vyskočil z kože.

Gól Son Heung-mina bol fantastický, no to, čo predviedol Luis Suárez v španielskej lige, je niečo mimogalaktické a z ríše divov. Útočník Barcelony vykúzlil v zápase s Mallorcou finesu ako z počítačovej hry. Gól, aký uvidíte iba raz za 50 rokov. V priamom prenose, s najlepším výhľadom na štadióne si ho “vychutnal” aj slovenský obranca Martin Valjent, z ktorého si Suárez urobil sádrového trpaslíka. Po prihrávke Frenkie de Jong si totiž uruguajský útočník dovolil maximálnu drzosť, predviedol technickú dokonalosť a preukázal mimoriadnu orientáciu na metri štvorcovom. Všetko v stotine sekundy. Bol to gól, po ktorom takmer padol Nou Camp a keď ho opakovali, 80-tisíc divákov si takmer vykričalo hrdlá a utlieskalo ruky. Napokon, vychutnajte si zásah, ktorý je označovaný ako najkrajší gól roka 2019.