Top Župné voľby

VIDEO Čarnogurský sa zbláznil? Exdisident chce za župana komunistu Suleimana

BRATISLAVA – Počas socializmu skončil ako disident vo väzení, teraz sa jeho názory zjavne obrátili. Ján Čarnogurský sa rozhodol, že v župných voľbách v Bratislavskom kraji podporí podpredsedu Komunistickej strany Slovenska a sýrskeho kresťana Jalala Suleimana.

Suleiman sa na prvý pohľad čudnou podporou zo strany bývalého šéfa KDH pochválil na svojom Facebooku. „Doktora Jána Čarnogurského, s ktorým dlhodobo bojujeme proti NATO a jeho aktivitám na Slovensku, poznám ako principiálneho človeka,” uviedol.

Jalal Suleiman

JÁN ČARNOGURSKÝ: “ZA BRATISLAVSKÉHO ŽUPANA BUDEM VOLIŤ JALALA SULEIMANA” Doktora Jána Čarnogurského, s ktorým dlhodobo bojujeme proti NATO a jeho aktivitám na Slovensku, poznám ako principiálneho…

Prečo ho bude voliť?

„Jalal Suleiman prišiel na Slovensko pred tromi desaťročmi zo Sýrie. Je sýrskym kresťanom, vie, čo je to diskriminácia až prenasledovanie kresťanov na Blízkom východe. Tu sa usadil, našiel si svoju novú vlasť, obohacuje slovenskú kultúru o svoje vzdelanie,” vyjadril sa Čarnogurský vo videu.

Dodáva, že Suleiman prináša pohľady na to, čo sa deje na Blízkom východe. „Zároveň ale prináša svoje skúsenosti a priame poznatky o tom, čo sa deje na Blízkom východe a tým nás privádza k tomu, aby sme lepšie organizovali lepšie spolužitie, aby nás nepostihlo to, čo postihuje najmä kresťanov na Blízkom východe,” vysvetľuje Čarnogurský svoju voľbu.

Autor: ph, Foto: FB / Jalal Suleiman, Video: FB / Jalal Suleiman