Spoločnosť Zahraničné

VIDEO Boxera útočiaceho na policajtov v mene žltých viest odsúdili na rok väzenia

Demonštranti a prívrženci hnutia tzv. žltých viest držia dymovnice počas protestného pochodu zvolaného odborármi CGT s cieľom pokračovať v nátlaku na francúzsku vládu prezidenta Emmanuela Macrona v Paríži 5. februára 2019. (TASR/AP)

PARÍŽ – Bývalého majstra Francúzska v boxe Christopha Dettingera, ktorý počas protestov žltých viesť päsťami napadol príslušníkov poriadkovej polície, odsúdili v noci na štvrtok na ročný trest odňatia slobody za útok na verejného činiteľa. Informuje o tom agentúra AP.

Mierne podmienky výkonu trestu umožnia 37-ročnému Dettingerovi počas dňa pracovať. Sudca podľa AP požiadavky na prísnejší trest zamietol.

Súd Dettingerovi udelil aj 18-mesačný podmienečný trest a šesťmesačný zákaz navštíviť Paríž; okrem toho musí dvom policajtom vyplatiť odškodné, spresnila agentúra AFP.

Boxer vyjadril ľútosť nad svojou chybou, ktorú podľa vlastných slov spôsobil hnev vyvolaný policajným násilím voči demonštrantom.

Bývalého majstra Francúzska zachytili v sobotu 5. januára kamery, ako zasadzuje boxerské údery a kopance dvom príslušníkom žandarmérie, ktorí mali zabrániť účastníkom demonštrácie hnutia tzv. žltých viest v pohybe po moste nad Seinou v 7. parížskom obvode.

Video sa podľa AP rozšírilo na sociálnych sieťach, kde vyvolalo ako pochvalné, tak aj kritické reakcie.

Christophe Dettinger sa bezpečnostným zložkám prihlásil nasledujúci pondelok ráno a odvtedy bol vo vyšetrovacej väzbe.