Domáce Politika Spoločnosť Top

Vianoce budú plné rozprávok. Slovenskí politici obľubujú staré známe klasiky

Rozprávka Tri želania. Zdroj: markiza.sk

BRATISLAVA – Vianoce klopú na dvere. Sviatočný čas ponúkne množstvo skvelých filmov. Okrem klasiky, televízie tiež odvysielajú premiérové rozprávky. Na telku si nájdu čas aj naši politici. Pozrite si ich výber a naberte inšpiráciu.

 

Vianoce sú sviatkom, kedy aj naši politici spomalia a naplno si vychutnávajú čas strávený s rodinou – mnohí aj pri tradičných filmoch.

Poslanec za koaličnú stranu Smer-SD Erik Tomáš má rád všetky klasické filmy, či rozprávky. ,,Určite nevynechám Perinbabu, Mrázika, Tri oriešky pre Popolušku či Pelíšky.”

Poslanec SNS Dušan Tittel s rodinou pozerá predovšetkým rozprávky. ,,Práve teraz bude nová rozprávka v produkcii RTVS, takže tešíme sa, že uvidíme niečo nové.” Dodal, že v peknej atmosfére pri krbe si bude vychutnávať predovšetkým voľný čas s najbližšími a malými deťmi, ktoré mu robia radosť.

 

Na Vianoce nesmie chýbať Perinbaba. Zdroj: Markíza

Legendárny Kevin

Pre predsedu strany Sme rodina Borisa Kollára Vianoce znamenajú filmy ako Popoluška, Mrázik a Kevin vo filme Sám doma. Doplnil, že niečo z tejto klasiky určite stihne. ,,Toto sú pre mňa Vianoce. Bez toho Vianoce nemôžu byť.”

Vianočnú atmosféru bez Popolušky a Pyšnej princeznej si nevie predstaviť ani podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Poslankyňa OĽaNO Natália Milanová je počas sviatkov vždy zvedavá na nové rozprávky a každej dáva šancu. ,,Zatiaľ sa to síce žiadnej nepodarilo, ale tento rok môže prekvapiť.” Na Vianoce bude pozerať tradičný trojlístok, Popolušku, Lásku nebeskú a Kúzelnú opatrovateľku. ,,To sú skrátka rokmi overené vianočné klasiky. No a určite si pozrieme nové československé rozprávky. Pokiaľ si dobre pamätám, sú štyri a budú sa vysielať na STV aj na ČT.”

 

Kollár si bez filmu Sám doma nevie Vianoce ani predstaviť. Zdroj: 20th Century Fox

,,Reálne” postavy

Vianočné filmové klasiky neobídu ani obývačku poslanca Smeru a šéfa parlamentného výboru pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka. ,,Určite Princezná so zlatou hvězdou na čele….je tam postava Kazisvěta, ktorá mi vždy niečo aktuálne pripomenie.”

Knihy namiesto filmov

Vianoce nie sú len o filmoch, ale napríklad aj o knihách. Podpredseda parlamentu a šef Most-Híd Béla Bugár si nevie predstaviť sviatky bez širšej rodiny a knihy. ,,Plánujem si prečítať dobrý historický román.” Na otázku, či si plánuje pozrieť nejakú rozprávku odpovedal jasne. ,,Ak bude v televízii, ináč neplánujem. Pritom mám rád aj disneyovky.”

 

Jarjabkovi postava Kazisvěta vždy niečo aktuálne pripomenie. Zdroj: Československý státní film

Novinky

Okrem spomínaných klasických filmov či rozprávok televízie predstavia aj novinky.

  • Vianočné želanie

Rozhlas a televízia Slovenska predstaví novú vianočnú rozprávku RTVS Vianočné želanie. ,,My sme s režisérom Petrom Bebjakom vo filme už niekoľko rokov hovorili, aby sme urobili rozprávku, ale nikto nám nedal šancu, až teraz. Dali sme do toho srdce a naše schopnosti,” povedal producent filmu Rasťo Šesták. Princeznú Michaelu si vo filme zahrala herečka Simona Kollárova, pre ktorú bol tento projekt prvou veľkou skúsenosťou. ,,Spolupráca s režisérom bola výborná,” povedala herečka.

  • Tri želania

Markíza uvedie vianočnú premiéru filmu Tri želania. Rozpovie príbehy niekoľkých podôb lásky: o trápeniach tínedžera, o láske medzi rodičmi, teda o varietnom kúzelníckom duu prežívajúcom krízu stredného veku a tiež o rodičovskej láske, v ktorej sa flákač a lámač dievčenských sŕdc snaží získať pozornosť a lásku svojho otca, úspešného hoteliera.

 

Máte sa na čo tešiť. Pozrite si veľký prehľad vianočného programu. Glob.sk vám na každý deň odporučí to najlepšie.

 

Galéria
Nakrúcanie rozprávky Vianočné želanie. Zdroj: RTVS / DNA Production
Tri želania. Zdroj: Markíza
Princezna se zlatou hvězdou. Zdroj: Československý státní film
Kúzeľná opatrovateľka. Zdroj: Markíza
Mrázik. Zdroj: Markíza
Pelíšky. Zdroj: Markíza
Tri oriešky pre Popolušku. Zdroj: markíza
Sám doma. Zdroj: 20th Century Fox
navigate_before
navigate_next