Domov » Kategórie » Zahraničné » Politika » FOTO Veľký trapas CNN: Neuveríte, ako zobrazila ruský hackerský útok

FOTO Veľký trapas CNN: Neuveríte, ako zobrazila ruský hackerský útok

WASHINGTON – Prestížna spravodajská stanica CNN opäť ukázala, že aj majster tesár sa niekedy utne. Segment o kauze ruského hackovania, ktorá za morom rezonuje už pár týždňov, totiž ilustrovala zábermi z populárnej videohry.

Ako uvádza portál Kotaku, išlo o hackovaciu minihru z postapokalyptického titulu Fallout, resp. o flashovú hru založenú práve na tejto časti. Podobnosť si všimol ako prvý všimol jeden z používateľov komunitného fóra Reddit, ktorému sa čosi nezdalo. Ako Kotaku pripomína, televízie si takýmto spôsobom pomáhajú často – podarilo sa to už BBC či RT.

tmg3tscjswcg0vqyjoxk

Dôsledky kauzy

Obama dôkazy o zásahu Ruska do volieb považoval za natoľko presvedčivé, že sa minulý týždeň rozhodol vyhostiť 35 ruských diplomatov a uvaliť nové sankcie na Rusko. Novozvolený americký prezident Donald Trump ruskú účasť na hackerských útokoch opakovane bagatelizoval.

Moskva obvinenia zo zasahovania do amerických volieb poprela, americké tajné služby by však podľa najnovších informácií mali už budúci týždeň zverejniť podrobnejšiu správu o predvolebných hackerských útokoch, ktorá bude obsahovať aj motív Ruska.

Zdroj: ph, SITA, Foto: kotaku.com, reddit.com

Autor: Redakcia
Tagy