Domov » Kategórie » Domáce » Veľké zbrojenie v NATO? Poslanec Smeru nachytaný pri moralizovaní: Jasný príklad farizejstva

Veľké zbrojenie v NATO? Poslanec Smeru nachytaný pri moralizovaní: Jasný príklad farizejstva

BRATISLAVA – Jednu vec hovorí, urobil pritom opačnú. Smerácky poslanec Ľuboš Blaha má na niektoré veci dvojitý meter. Narastajúce výdavky na zbrojenie Európy kritizoval, avšak žiadosť o viac peňazí do obrany Slovenskej republiky podporil.

Na situáciu ako prvý upozornil aktivista Martin Dubéci. Blaha, ktorý je zároveň predsedom parlamentného výboru pre európske záležitosti, vo štvrtok vo svojom statuse poriadne skritizoval Donalda Trumpa za vyhrážku, že pokiaľ NATO nebude viac zbrojiť, Spojené štáty z aliancie vystúpia. Niekoľko dní predtým pritom v parlamente hlasoval za deklaráciu o nevyhnutnosti väčšej podpory obrany na Slovensku.

Dobre sa zabávam, napísal Blaha

„Dobre sa zabávam,“ napísal poslanec v reakcii na amerického prezidenta a dodal: „Európe samozrejme odporúčam, aby zbrojila ešte menej. A aby dávala namiesto toho viac peňazí na rozvojovú pomoc, pretože len to je cesta k mieru a bezpečnosti.“

V spomínanej deklarácii NR SR okrem iného vyhlásila svoju pripravenosť podporiť rozpočtové výdavky na obranu tak, aby do konca tohto volebného obdobia dosiahli 1,6 percenta hrubého domáceho produktu (HDP). Deklaratívne vyjadrila aj podporu pripravovaným plánom na modernizáciu a rozvoj bezpečnostného systému krajiny a Ozbrojených síl SR.

Status Martina Dubéciho

Ako sa neskôr vyjadril pre portál aktuality.sk, podporiť túto deklaráciu bolo preňho naozaj náročne. Blahovi sa nepáči najmä fakt, že by zbrojiť musela aliancia, to, že sa Slovensko musí vedieť chrániť a na to potrebuje obranu, považuje za samozrejmé.

„Túto deklaráciu som podporoval s veľkým sebazaprením, ale pravdou je, že myšlienka dodržiavať nejaký trend v rámci zbrojenia nie nevyhnutne musí byť zlá, pokiaľ to nie je napojené na agresívne ciele, ale len na bezpečnosť Slovenska ako takého,“ povedal Blaha.

Zdroj: ph, SITA, Foto: SITA, FB / Martin Dubéci

Autor: Redakcia
Tagy