Top Župné voľby

Veľké porovnanie bratislavských kandidátov: Jeden z nich ich v tomto prevalcoval

BRATISLAVA – Boj o post bratislavského župana bude poriadne tuhý, zúčastní sa ho totiž osemnásť kandidátov. Môže čosi naznačiť už odovzdávanie kandidátnych listín? Kto sa v tomto najviac pochlapil?

Medzi najväčších favoritov patrí niekoľko kandidátov – je ním súčasný predseda BSK Pavol Frešo, starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, starosta Vajnorov Ján Mrva či bratislavský mestský poslanec Jozef Uhler.

Najviac podpisov sa podarilo získať Kusému s počtom 12 431, pričom zvyšok nechal ďaleko za sebou. Mrva odovzdal listinu s 6200 podpismi, Frešo sa zas na Facebooku vyjadril, že ich bolo viac ako 2000. Exprimátora Ftáčnika podpismi podporilo 2440 ľudí, nezávislého kandidáta Uhlera približne 1500. Ako informuje ďalší z kandidátov Martin Jakubec, jemu sa podarilo získať za mesiac približne 3500 podpisov.

„Ďakujem všetkým 12 431 ľuďom, ktorí mi umožnili zabojovať o župana v našom Bratislavskom kraji. Je to dôkaz, že život v našom kraji nie je ľuďom ľahostajný. Dôkaz, že ľudia chcú nezávislého župana bez prepojenia na politické strany. Ja slúžim ľuďom, preto spolu s nimi urobíme lepší kraj,“ vyhlásil Kusý krátko po odovzdaní petície.

Zdroj: red, SITA, Foto: SITA