Košice Regióny

Vedenie Košíc skontrolovalo prípravy na hokejový šampioná

Zdroj: SITA / Diana Černáková

KOŠICE – Vedenie mesta Košice malo vo štvrtok prvý kontrolný deň pred začiatkom májových majstrovstiev sveta v hokeji (10. – 26. mája 2019). Skontrolovalo pritom čistotu, poriadok a stav okolia Steel arény. Prešli si aj trasu od zimného štadióna do centra mesta po Námestie osloboditeľov.

 

Ako agentúru SITA informoval Miroslav Sambor z Referátu styku s verejnosťou a médiami mesta Košice, primátor Jaroslav Polaček spolu s pracovníkmi magistrátu sa v rámci kontrolného dňa zameral aj na v súčasnosti rekonštruované autobusové zastávky. Tie na Moldavskej ceste, pri Steel aréne a Dome umenia totiž musia byť hotové do začiatku MS, aby ich mohli využívať hokejoví fanúšikovia a ďalší návštevníci mesta počas šampionátu. „Predstavitelia mesta skontrolovali nielen postup prác na modernizovaných autobusových zastávkach MHD, ale obišli aj Steel arénu, pokračovali ďalej po Žižkovej a Štúrovej ulici až na Námestie osloboditeľov,“ informoval Sambor s tým, že primátora zaujímali všetky veci týkajúce sa čistoty, verejného poriadku alebo stavu budov.

Niektoré z nich podľa magistrátu nevyzerajú zatiaľ veľmi vábne, čoho príkladom je aj časť Starej sladovne. Skontrolovali aj stav zelene a spoločne poukázali aj na ďalšie nedostatky, ktoré sa vyskytli. „Prechádzame si postupne zelené plochy v meste. Povedali sme si, ktoré chodníky treba opraviť. Veľkú pozornosť sme venovali aj rekonštruovaným autobusovým zastávkam, aby sa stihli opraviť v daných termínoch,“ informoval po kontrolnom dni primátor.

Objavujú sa nové výzvy a úlohy

Ako ďalej skonštatoval, kontrolné dni budú pokračovať už na budúci týždeň, keď skontrolujú okolie železničnej stanice, Mestský park, Mlynskú a Alžbetinu ulicu. „Počas ďalších kontrolných dní tak budeme postupne prechádzať nielen všetky hlavné trasy, po ktorých by sa mohli presúvať v našom meste hokejoví nadšenci, ale aj okolie týchto trás,“ uviedol Polaček. Dodal, že kontrolné dni sa zameriavajú predovšetkým na zeleň, čistotu a bezpečnosť ľudí, ktorí sa budú po Košiciach pohybovať. „Takisto vyzveme vlastníkov jednotlivých objektov, aby si ich dali do poriadku,“ dodal primátor.

Primátor Polaček sa stretol aj s organizátormi majstrovstiev sveta, ktorých vyzval, aby tiež pomohli čo najviac skrášliť verejný priestor v meste. „V tejto súvislosti sa nám objavujú nové výzvy a úlohy. Týkajú sa najmä toho, aby sme zabezpečili poriadok v meste a mohli naň byť hrdí nielen ako Košičania, ale aby aj zahraniční návštevníci, ktorí pobudnú počas MS v meste, odtiaľ odchádzali domov s dobrými pocitmi a chceli sa sem opäť vrátiť,“ skonštatoval Polaček.