Politika Top Zahraničné

Varovné slová Hillary Clintonovej, má strach: Na toto rozhodne nie sme pripravení

WASHINGTON – Neúspešná kandidátka na post prezidentky Spojených štátov Hillary Clintonová sa opäť pripomenula. V rádiu sa rozhovorila o tom, ako sa ľudstvo bezhlavo vrhá do novej éry umelej inteligencie bez potrebných príprav na to, ako to ovplyvní svet.

„Bill Gates, Elon Musk, Stephen Hawking, množstvo naozaj chytrých ľudí bije na poplach, ktorý nepočujeme,” povedala Clintonová podľa portálu Yahoo v interview pri príležitosti promovania jej novej knihy.

Obavy Hillary Clintonovej

Tvrdí, že umelá inteligencia nie je našim priateľom, hoci nám môže pomôcť mnohými spôsobmi, ak ju poriadne pochopíme a ovládneme. Svoje obavy ilustrovala na prípade autonómnych áut, čo podľa nej znie ako skvelý nápad, je tu však jedno ale.

„Koľko miliónov ľudí, vodičov nákladiakov, taxikárov či vodičov Uberu, čo urobíme s týmito miliónmi ľudí, ktorí zrazu nebudú mať prácu? Na to absolútne nie sme pripravení,” uviedla manželka bývalej americkej hlavy štátu Billa Clintona.

„Čo urobíme, keď sme pripojení k internetu a všetko, čo vieme, a všetko, čo hovoríme a píšeme, je niekde zaznamenané? Môže to byť zmanipulované proti nám,” upozornila na záver exministerka zahraničných vecí USA.

Autor: ph, Foto: SITA