Bratislava Regióny

Vallo reaguje na medializované informácie. Tvrdí, že do schvaľovania projektov svojej firmy nezasahuje

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Primátor Bratislavy Matúš Vallo tvrdí, že do schvaľovania projektov svojho ateliéru Vallo & Sadovsky Architects nezasahuje. Vyhlásil to na sociálnej sieti, ako reakciu na medializované informácie o tom, že mal ako primátor hlavného mesta odobriť projekt Penta Real Estate – obytný komplex Pri Mýte, na ktorom sa podieľala jeho firma.

 

“Do schvaľovania projektov a zmien projektov môjho bývalého ateliéru z pozície primátora nezasahujem. Zmenu projektu Pri mýte schvaľovala prvá viceprimátorka. Ako primátor hlavného mesta som neparticipoval na uvedenom projekte. V čase, keď sa predložili zmeny projektu som sa už nepodieľal na práci ateliéru,” uviedol Vallo.

Matúš Vallo tvrdí, že po nástupe do funkcie primátora hlavného mesta ukončil svoju funkciu štatutárneho orgánu v spoločnosti Vallo & Sadovský architects. “Avšak v záujme predchádzania akýmkoľvek pochybnostiam ako primátor v podobných prípadoch nepodpisujem záväzné stanoviská, ani tak robiť nebudem,” uviedol. Podľa primátora bolo aj v prípade obytného komplexu Pri Mýte stanovisko po predchádzajúcom posúdení a vyjadrení sa odborných zamestnancov magistrátu predložené na podpis a podpísané v zastúpení prvou viceprimátorkou.

Prípravu tretej etapy obytného komplexu Pri Mýte na Račianskej ulici sprevádza mnoho komplikácii. Objekt bol pôvodne navrhnutý ako parkovací dom, neskôr developer svoj zámer zmenil na bytový dom. Ten mal mať podľa prvej varianty šesť nadzemných podlaží a 100 bytov, po námietkach verejnosti sa však zámer zastavil. Minulý rok developer predstavil nový architektonický projekt od Vallo & Sadovsky Architects, ktorý má osem podlaží, 98 bytov a tiež obchodné a kancelárske priestory. Po schválení projektu magistrátom developer musí počkať na kladné stanovisko stavebného úradu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.