Regióny Žilina

V žilinskej nemocnici zrušili pandemický pavilón, pacientov naďalej kontrolujú

Zdroj: TASR / Pavol Ďurčo

ŽILINA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline uzavreli na základe priaznivej epidemiologickej situácie po mesiaci fungovania pandemický pavilón, takzvanú červenú zónu. Pacientov pri vstupe do areálu nemocnice však naďalej kontrolujú v súvislosti s ochorením COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

 

“Vďaka uzavretiu pandemického pavilónu môžeme opätovne poskytovať zdravotnú starostlivosť v širšom rozsahu. Pandemické lôžka sme však pripravení reprofilizovať okamžite podľa potreby a pandemický pavilón ostáva v pohotovosti. Sme schopní ho znovu otvoriť počas približne troch dní,” doplnila Záteková.

Pripomenula, že v žilinskej nemocnici sa v minulosti pravidelne organizovali školenia a cvičenia, napríklad nácvik pre príjem pacientov s podozrením na vysoko nebezpečnú nákazu. “Na základe skúseností z posledných mesiacov sme však momentálne podstatne lepšie pripravení po personálnej, odbornej, materiálno-technickej i systémovej stránke. Plán pre prípad pandémie bol detailnejšie prepracovaný, sme schopní rýchlejšie a lepšie reagovať na reprofilizáciu lôžok, príjem podozrivých alebo infekčných pacientov a ďalšie potrebné obmedzenia či preventívne opatrenia,” dodala hovorkyňa žilinskej nemocnice.