Politika Zahraničné

V USA je viac ako 60 000 úmrtí na COVID-19. Vláda podľa Trumpa opatrenia nepredĺži

Vláda podľa Trumpa opatrenia nepredĺži. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump v stredu povedal, že americká vláda nepredĺži platnosť opatrení obmedzujúcich kontakty medzi ľuďmi po tom, ako sa vo štvrtok skončí ich platnosť, informovala agentúra AP.

 

Ochoreniu COVID-19 podľahlo v Spojených štátoch už 60.876 ľudí a viac ako jeden milión je nakazených, napísala vo štvrtok na svojej webovej stránke stanica CNN s odvolaním sa na údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa. Univerzita v stredu oznámila najmenej 25.388 nových prípadov nákazy a ďalších 2498 úmrtí.

Trump chce pokračovať v oficiálnych cestách a na budúci týždeň navštívi americký štát Arizona. Prezident podľa svojich slov dúfa, že v najbližších mesiacoch bude môcť organizovať zhromaždenia v rámci prezidentskej kampane s účasťou tisícok podporovateľov.

Biely dom sa podľa AP snaží v rámci krízy posunúť do ďalšej fázy a sústredí sa na úsilie postupne otvárať hospodárstvo krajiny aj napriek obavám, že príliš rýchle uvoľnenie obmedzení bez dostatočného testovania a monitorovanie kontaktov nakazených ľudí spôsobí opätovné prepuknutie nákazy.