Poprad Prešov Regióny

V Tatrách vznikli tri karanténne stanice ministerstva obrany a vnútra. V karanténe a pod dohľadom je v nich takmer 200 Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia

Zdroj: hotelkremenec.sk

POPRAD – V Tatrách vznikli tri nové karanténne stanice ministerstva obrany a vnútra, v Tatranských Zruboch, v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Autobusmi tam v týchto dňoch priviezli 181 Slovákov, ktorí sa vrátili z krajín západnej Európy, hlavne z Nemecka, Anglicka a Holandska.

 

Podľa vyjadrenia primátora Vysokých Tatier Jána Mokoša, informácie o príchode Slovákov zo zahraničia sa však do mesta vopred nedostali. Len pár hodín pred príchodom autobusov mestskí policajti domácich osobne, sms správami, alebo letákmi informovali, aby Tatranci dôsledne dodržiavali hygienu, nosili rúška a nepohybovali sa v blízkosti karanténnych zariadení.

Slováci, ktorí sa v zariadeniach zdržiavajú, vrátane šoférov autobusov, musia dodržať povinnú 14-dňovú karanténu. Nesmú z budov vychádzať, podobne ani do vnútra sa nikto cudzí nedostane. Všetky tri objekty strážia vojaci aj polícia 24 hodín denne. Začiatkom týždňa by mali obyvatelia karanténnych staníc absolvovať testy.