Spoločnosť Zahraničné

V Španielsku za 24 hodín pribudlo vyše 1500 nakazených. Celkovo ich je vyše 5700

Zdroj: TASR / AP

MADRID – V Španielsku aktuálne evidujú už 5737 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom len za posledných 24 hodín sa počet tamojších infikovaných zvýšil o viac ako 1500. Oznámili to tamojší zdravotníci, na ktorých sa odvoláva agentúra AP.

 

Počet osôb, ktoré nákaze v Španielsku podľahli, sa však za tento čas nezvýšil a v krajine dosiaľ zaznamenali 19 úmrtí. Takmer 3000 zo všetkých nakazených evidujú španielskej úrady v hlavnom meste Madrid. Španielsky premiér Pedro Sánchez ešte v piatok oznámil, že od soboty bude platiť v krajine dvojtýždňový núdzový stav v dôsledku šírenia koronavírusu. Sánchez uviedol, že Španielsko zmobilizuje všetky svoje zdroje vrátane armády, aby potlačilo prudký nárast prípadov nákazy.

Vo svete si pandémia koronavírusu vyžiadala už vyše 5400 mŕtvych a vo vyše 135 krajinách sa nakazilo viac ako 145-tisíc osôb. Viac ako 70-tisíc ľudí sa z nákazy vyliečilo. Nový koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, prvý raz zaznamenali koncom vlaňajšieho decembra v čínskom priemyselnom veľkomeste Wu-chan, odkiaľ sa pravdepodobne rozšíril ďalej po krajine a do zahraničia.