Domáce Politika

V rezorte obrany sa strácajú milióny eur. No Gajdoš odovzdáva tatrovky, tvrdí Naď

Naď je presvedčený, že je načase urobiť v rezorte obrany zásadné pozitívne zmeny. FOTO: archív

BRATISLAVA – Piatkové slávnostné odovzdávanie nákladných automobilov Tatra vojakom v réžii ministra obrany Petra Gajdoša a generálneho tajomníka Služobného úradu MO SR Jána Hoľka považuje tieňový minister obrany za hnutie OĽaNO Jaroslav Naď za vrchol cynizmu. Uviedol to pre agentúru SITA s tým, že potrebu vyčistenia rezortu obrany od korupcie cítia aj samotní vojaci.

 

„Je neuveriteľné, koľko cynizmu je v nominantoch SNS. Všetky obstarávacie projekty väčšieho významu sú sprevádzané množstvom netransparentností a podozrení z korupčného správania. Pre rôzne predraženia a nesystémové kroky sa strácajú v rezorte stovky miliónov eur a oni sa rozhodnú trápne sa hrdiť odovzdaním nákladných automobilov,“ vyjadril sa Naď. Prednedávnom poukázal na netransparentné obstarávania rezortu obrany za takmer miliardu eur, ktoré v súčasnosti prešetruje Úrad pre verejné obstarávanie.

Naď je presvedčený, že je načase urobiť v rezorte obrany zásadné pozitívne zmeny. Hnutie OĽaNO pred letom predstavilo komplexný program pre obranu, na ktorom pracovalo 25 špičkových odborníkov, vrátane generálov, vysokých dôstojníkov a bývalých či súčasných zamestnancov rezortu obrany. „Spustili sme sériu diskusií po celom Slovensku, ktorú sme podporili aj bilbordovou kampaňou. Ozýva sa nám veľa vojakov z celého Slovenska. Všetci cítia potrebu vyčistenia rezortu obrany od korupčnej chobotnice, ktorá vďaka nominantom SNS vyciciava zdroje z obrany,“ tvrdí Naď. Zároveň verí, že spoločnými silami sa im podari dosiahnuť zmenu. „A budeme môcť hovoriť, že obrana na Slovensku je dôveryhodná a zodpovedná. Prvým krokom musia byť úspešné výsledky v parlamentných voľbách, ktoré umožnia zásadnú zmenu pomerov,” uzavrel.

“Nemá to význam,” vyjadrila sa hovorkyňa rezortu obrany

Hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková pre agentúru SITA v tejto súvislosti uviedla, že “na tohto pána” nebudú reagovať. “Nemá to význam,” dodala.

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, Michalovciach, Nemšovej, Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch. Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. „To, že sa snažíme postupne skvalitňovať a zefektívňovať každodennú prácu našich vojakov možno vidieť na konkrétnych krokoch, ktoré v tomto smere rezort obrany realizuje. Verím, že nová technika, ktorú sme dnes profesionálnym vojakom odovzdali, tento účel naozaj splní,“ povedal pri príležitosti odovzdania vozidiel minister obrany Peter Gajdoš (SNS).