Spoločnosť Zahraničné

V Rakúsku evidujú 1843 nakazených koronavírusom

ilustračná foto: pixabay

VIEDEŇ – Počet ľudí nakazených novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 sa v Rakúsku k štvrtkovému ránu (08.00 h) zvýšil na 1843. Najvyšší počet infikovaných má naďalej spolková krajina Tirolsko (437). Informovala o tom verejnoprávna stanica ORF s odvolaním sa na rakúske ministerstvo zdravotníctva.

 

V stredu popoludní evidovali v Rakúsku 1646 nakazených.

Zo zahraničia bolo v stredu z dôvodu pandémie koronavírusu do vlasti prevezených približne 750 Rakúšanov zo šiestich destinácií. Zhruba 600 priletelo z ostrovov Gran Canaria a Tenerife a z Egypta, oznámil minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg.

Ďalších 150 turistov sa vrátilo z Amsterdamu, Moskvy a Kyjeva. Už predtým pricestovali do krajiny rakúski občania z Maroka. Doteraz sa tak do vlasti vrátilo viac ako 1300 ľudí.

Ministerstvo zároveň varovalo, že v krátkom čase sa pozastavia priame lety z Turecka, a preto vyzval svojich občanov, aby z krajiny urýchlene odcestovali.

V zahraničí sa nachádzalo až 47.000 Rakúšanov, a to v 100 krajinách sveta.

Rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober v stredajšej relácii rakúskeho rozhlasu Zeit im Bild uviedol, že v rámci ďalších opatrení sa zrejme zatvoria aj parky a detské ihriská.

Od štvrtka sú zatvorené aj termálne kúpele a rehabilitačné zariadenia. Minister zároveň uviedol, že opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu budú platiť zrejme nie týždne, ale mesiace.