Regióny Žilina

V Rajci sa pripravuje ďalší konkurz na nového náčelníka mestskej polície

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

RAJEC – Mestská polícia v Rajci momentálne nemá riadne zvoleného náčelníka mestskej polície. Doterajšieho šéfa mestských policajtov Rastislava Ťažkého totiž mestské zastupiteľstvo ešte v decembri odvolalo z funkcie. Poslanci ho zároveň poverili vedením mestskej polície až do vymenovania nového náčelníka, ktorého vyberú v konkurze. Ten zatiaľ nebol vyhlásený, primátor Milan Lipka pre agentúru SITA uviedol, že sa tak stane vo februári.

 

V priebehu troch rokov pôjde v Rajci už o tretie výberové konanie na funkciu náčelníka mestskej polície. Prvé sa uskutočnilo začiatkom roka 2017, ale vybratý uchádzač nakoniec o funkciu stratil záujem. A tak konkurz muselo mestské zastupiteľstvo vyhlásiť nanovo a v októbri toho istého roka vymenovalo za policajného náčelníka Rastislava Ťažkého.

“Už po jeho zvolení bolo na mestskom zastupiteľstve dohodnuté, že po roku bude jeho činnosť prehodnotená. Keďže v roku 2018 bol dlhodobo práceneschopný a neskôr sa konali komunálne voľby, nebolo by voči náčelníkovi korektné, aby jeho činnosť posudzovali noví poslanci alebo ja, keďže som vo funkcii tiež ako nováčik. Preto som navrhol činnosť náčelníka prehodnotiť až na konci roka 2019,” načrtol problematiku primátor Milan Lipka.

Ťažký odprezentoval svoju prácu, ako aj činnosť celej mestskej polície, na októbrovom rokovaní mestského zastupiteľstva, pozíciu náčelníka sa mu však udržať nepodarilo. “Spolu s poslancami sme sa v decembri uzniesli, že vyhlásime nové výberové konanie na túto pozíciu, do ktorého sa samozrejme doterajší náčelník môže prihlásiť,” priblížil poslanecké rozhodnutie Lipka s tým, že Ťažký je po odvolaní z funkcie aktuálne poverený riadením mestskej polície až do zvolenia nového náčelníka. Konkurz chce Lipka podľa vlastných slov vyhlásiť vo februári, pričom výberovú komisiu bude tvoriť kompletný poslanecký zbor.