Banská Bystrica Regióny Rimavská Sobota

V prístavbe škôlky v Rimavskej Bani by malo vzniknúť päť miest pre deti

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

RIMAVSKÁ BAŇA – Spolu päť nových miest pre deti by malo vzniknúť v prístavbe materskej školy (MŠ) v Rimavskej Bani v Rimavskosobotskom okrese, ktorá je jedným z aktuálnych projektov miestnej samosprávy na tento rok. Podľa slov starostky Eleny Polóniovej aj takto reagujú na novozavedenú povinnú predškolskú dochádzku a dobrú pôrodnosť, keďže posledné tri roky sa v obci narodilo od ôsmich do 15 detí.

„Naša MŠ má v súčasnosti kapacitu 16 detí. Rozhodli sme sa ju rozšíriť prístavbou, ktorá bude zahŕňať jednu veľkú herňu s rozmermi 64 štvorcových metrov. Ostatné miestnosti sa dispozične zmenia, aby sme plne využili súčasnú plochu. Teda existujúca spálňa, jedáleň a šatňa sa zväčšia posunutím priečok,“ priblížila starostka.

Celková kapacita škôlky bude po pristavaní novej časti 21 detí, čo je podľa Polóniovej maximálny počet v jednej triede MŠ bez toho, aby sa musel zvyšovať počet personálu. Rekonštrukcia má riešiť aj bezbariérový vstup do objektu, jeho zateplenie a výmenu strechy na súčasnej budove.

Na rekonštrukciu a prístavbu získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 89.000 eur. Projekt je aktuálne vo fáze verejného obstarávania, v ktorej by sa výsledná suma podľa starostky mala ešte znížiť. K samotnej výstavbe by malo dôjsť ešte v tomto roku.