Košice Regióny

V prípade štvrtkovej nehody autobusu začala polícia trestné stíhanie. Hlásia desaťtisícové škody

Zdroj: FB / Polícia SR - Košicky kráj

KOŠICE – V prípade štvrtkovej nehody autobusu v Jasove v okrese Košice-okolie začala polícia trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. Nehoda si, našťastie, nevyžiadala žiadne obete. Podľa doterajších informácií, 62-ročný vodič na rovnom úseku, pravdepodobne pre únavu prešiel do protismeru, vyšiel na svah a autobus sa následne prevrátil na cestu. Okrem šoféra sa v ňom viezlo 8 cestujúcich.

 

Ako agentúru SITA informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, pri nehode sa ťažko zranila 42-ročná Košičanka, liečiť sa bude minimálne 42 dní. Ďalší štyria cestujúci sa zranili ľahko a jedna osoba utrpela zranenia, ktoré si nevyžadovali lekárske ošetrenie. Vodičovi alkohol nezistili, na zistenie iných návykových látok mu odobrali biologický materiál.

Na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Predbežné škody na autobuse vyčíslili na 50-tisíc eur. Na mieste boli do niekoľkých minút všetky záchranné zložky. Dopravu regulovali policajti. Počas vyťahovania autobusu bola cesta asi 30 minút úplne neprejazdná.