Domáce Politika Top

V požiadavkách SNS nevidí minister Richter nič výnimočné

BRATISLAVA – V požiadavkách koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) nevidí minister práce Ján Richter (Smer-SD) nič výnimočné. Povedal to dnes novinárom pred rokovaním Hospodárskej a sociálnej rady SR s tým, že svoje požiadavky mal predseda SNS Andrej Danko predstaviť štandardným spôsobom na riadnej Koaličnej rade.

„Tam mali o tom partneri hovoriť. Niektoré sú realizovateľné, o niektorých sa treba baviť. Myslím si, že je nešťastné, ako pán Danko otvoril túto otázku,” povedal Richter. Podľa neho napríklad požiadavka trinásteho a štrnásteho platu nie je len otázkou na ministra práce, ale aj na ministra financií, keďže splnenie takejto požiadavky sa dotkne aj štátneho rozpočtu.

Nič bližšie nevedia

„Požiadavky sme počuli zatiaľ cez médiá. Nič bližšie nie je známe,” dodal s tým, že treba diskutovať napríklad o tom, či trinásty plat majú tvoriť odmeny, ktoré dostáva zamestnanec počas celého roka.

Rokovanie Koaličnej rady v piatok 11. augusta zrušili pre zdravotné problémy premiéra Roberta Fica. Rada mala zasadať pre krízu v koalícii, ktorú vyvolalo vypovedanie Koaličnej zmluvy predsedom SNS Andrejom Dankom.

Foto: SITA