Domáce Politika Top

V parlamente to opäť vrelo: Nicholsonovej emotívny prejav

BRATISLAVA – V parlamente to včera opäť vrelo! Poslancov večer ovládli emócie, ktoré ako prvý prezentoval Robert Kaliňák vo svojom viac ako hodinovom prejave. Podpredsedníčke parlamentu Lucii Nicholsonovej z SaS však na to, aby mu úder vrátila, stačila iba minúta a pol.

Smerák Kaliňák vo svojej reči chŕlil oheň a síru – skritizoval opozičných lídrov Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA), Daniela Lipšica (OĽaNO-NOVA) či Ľubomíra Galka (SaS), jeho spolustraníka Richarda Sulíka zas obvinil zo zrady voličov tým, že odišiel do Bruselu. Pripomenul aj viaceré kauzy vlád Mikuláša Dzurindu a Ivety Radičovej, to všetko za smiechu a potlesku jeho kolegov.

“Ešte som nezažila niekoho, kto vie viac ako hodinu klamať a pri tom ani brvou nepohnúť,” vyjadrila sa Nicholsonová na Facebooku. Vo svojej faktickej poznámke však bola rovnako ostrá. Venovala sa prevažne téme DPH a odvolaniu vyšetrovateľa, ktorý na nej pracoval. Kaliňákovi odkázala, že klame a so stupňujúcou intenzitou hlasu ho rovnako obvinila z toho, že sa z pozície hrubej sily vyhráža dotyčnému vyšetrovateľovi, ktorý je momentálne jej poradcom.

Lucia Nicholsonová | Facebook

Na záver si neodpustila ešte jeden útok. Politikov rozdelila do dvoch kategórii, pričom Kaliňáka za čestného neoznačila. “Druhá kategória politikov sú takí, ktorí kradnú, klamú, ich meno je spájané s najväčšou kauzou podvodu na DPH, a to sú takí, ktorí svoje činy, často až trestné, zaobaľujú do bielych golierov a ešte belších slov. A ja som rada, že narozdiel od vás patrím do tej prvej kategórie,“ ukončila svoj prejav vyslúžiac si potlesk opozície. Jej príspevok sa na sociálnej sieti momentálne teší veľkej obľube.

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: FB / Lucia Nicholsonová