Domáce Top

V parlamente sa hajlovalo: Poliačik poriadne naložil Kotlebovi!

BRATISLAVA – Včera bolo v parlamente znovu veselo. O zábavu sa tentokrát postarala najmä dvojica poslancov Martin Poliačik a Marián Kotleba. Liberál zo strany SaS sa ostro pustil do svojho protivníka a došlo dokonca aj na hajlovanie.

Všetko to spustil takmer polhodinové vystúpenie Poliačika, keď skritizoval praktiky kotlebovcov pri kontrolovaní cestujúcich vo vlakoch či prejavy extrémizmu. “Nemôžeme žiť v spoločnosti, v ktorej keď ide záznam z futbalového zápasu a nejaká hlavohruď za tým redaktorom začne vykrikovať Heil Hitler, nemôžeme povedať ´a však to sú slovanisti alebo Spartak, to je v pohode´,”  upozorňoval liberál.

Martin Poliačik – Hajloval Poliačik či nehajloval? | Facebook

Šéf ĽSNS následne vytkol Poliačikovi to, že podľa neho počas svojho prejavu nepovedal nič konkrétne a konštruktívne. „Ale podarila sa vám jedna vec, ktorá sa možno asi nepodarila ešte nikomu z poslancov slovenského parlamentu. A síce ste sa za ten váš príspevok dokázali zapísať do histórie ako prvý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý v rokovacej sále hajluje. Gratulujem,“ vrátil úder.

Na to sa však Kotleba dočkal ironického poďakovania a poriadnej nálože. „No, pán Kotleba, ja verím, že vám zatrnulo v pravici, keď som povedal tie dve slová, ste si mysleli, že ste medzi svojimi a ruka skoro vystrelila, ospravedlňujem sa a už vám to nespravím druhýkrát,“ kontroval Poliačik.

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: FB / Martin Poliačik