Nitra Regióny Šaľa

V okolí Šale sa premnožili komáre, radnica chce o pomoc požiadať štát

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

ŠAĽA – V okolí Šale sa premnožili komáre. Viceprimátor mesta Róbert Tölgyesi už v stredu o situácii rokoval aj so starostami okolitých obcí. Samosprávy sa chcú obrátiť na štát so žiadosťou o financovanie chemického postreku.

 

V minulosti platila šalianska radnica ochranné opatrenia proti komárom zo svojho rozpočtu. V tomto roku by chcela aj s ostatnými samosprávami presvedčiť štát, aby mestám a obciam v boji s hmyzom pomohol.

Podľa slov Dajany Hanesovej z mestského úradu sa však mesto na pomoc od štátu príliš nespolieha a peniaze na postrek vo svojom rozpočte už preventívne vyčlenilo. „Kontaktovali sme aj firmu, s ktorou sme sa predbežne dohodli na termíne. Predpokladáme, že postrek by sa mal realizovať na budúci týždeň z pondelka na utorok,” uviedla Hanesová.

Ako pripomenula, ide zatiaľ o predbežný termín, pretože samotný postrek závisí aj od počasia. „Mesto Šaľa sa však stále usiluje o to, aby sme náklady na postrek neplatili z mestského, ale zo štátneho rozpočtu. Vzhľadom na to, že v Šali a v okolí nejde o povodňovú situáciu, je získanie štátnych zdrojov na boj proti komárom otázne,” dodala Hanesová.