Banská Bystrica Banská Štiavnica Regióny

V obci Baďan pripravujú obnovu budovy, v ktorej sídli aj obecný úrad. Získali viaceré dotácie

Zdroj: TASR / Marko Erd

BAĎAN  – V obci Baďan v okrese Banská Štiavnica chystajú obnovu budovy, v ktorej sídli miestny obecný úrad. Budova je podľa starostky Ľubice Kukovej v zlom stave, opravu si vyžaduje strecha, kotol, ale budovu potrebujú aj zatepliť. Obec už v súčasnosti hľadá dodávateľa, ktorý sa do obnovy objektu pustí.

Obecný úrad budú opravovať vďaka dotácii vo výške 100.000 eur z Environmentálneho fondu. Keďže je táto čiastka nepostačujúca na všetky nutné opravy, začnú podľa Kukovej opravou strechy. “Strecha je rovná a nie je zateplená, takže máme cez ňu veľké úniky tepla. Okrem toho nám cez ňu tečie,” priblížila Kuková s tým, že budovu tiež zateplia a vymenia niekoľko okien, časť z nich je už nová.

Aktuálne však samosprávu zamestnávajú aj ďalšie projekty ako obnova hasičskej zbrojnice či rozšírenie kanalizácie. Aj na tú získal Baďan dotáciu z envirofondu a to vo výške 200.000 eur. Vďaka týmto prostriedkom bude podľa Kukovej na kanalizáciu napojená ďalšia časť obce, zhruba jedna tretina. “Verejné obstarávanie sa už uskutočnilo a podpísali sme už aj zmluvu s dodávateľom. Tá jedna časť obce, ktorú sme vybrali, bude v tomto roku ešte aj urobená,” dodala Kuková.