Domáce Politika

V novej vláde bude chýbať politická reprezentácia národnostných menšín, tvrdí Most-Híd

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – V novej vláde bude po dlhých rokoch chýbať politická reprezentácia národnostných menšín. Vyhlásila to strana Most-Híd. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Klára Magdeme. Most-Híd pripomína, že v programovom vyhlásení vlády by nemali chýbať opatrenia podporujúce práva národnostných menšín.

 

“Výsledky volieb sa premietli aj do zostavenia vlády. Po dlhých rokoch v nej chýba politická reprezentácia národnostných menšín,” napísala strana vo svojom stanovisku.

Most-Híd si podľa hovorkyne uvedomuje, že nová vláda vzniká v mimoriadne ťažkom období, kedy sa musí sústrediť na boj s novým koronavírusom, pripomína však potrebu podpory menšín a regiónov. “V novom programovom vyhlásení vlády by však nemali chýbať opatrenia podporujúce práva národnostných menšín, ekonomické stimuly pre regióny a pokračovanie infraštruktúrnych projektov, ktoré sme v minulej vláde začali,” doplnila Magdeme.

Vládnu koalíciu budú tvoriť hnutia a strany OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. Predseda OĽaNO a budúci premiér Igor Matovič predstavil v stredu zloženie svojej vlády. Nový kabinet vymenuje prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu (21. 3.). Hlava štátu už oznámila, že akceptuje všetky navrhnuté mená.

Strana Most-Híd sa po februárových parlamentných voľbách nedostala do národnej rady. Rovnako sa do Národnej rady SR nedostala ani Maďarská komunitná spolupatričnosť.