Spoločnosť Zahraničné

V Nemecku zomrel jeden z pracovníkov, ktorým kolega otrávil desiatové chlebíky

Na archívnej snímke z 15. novembra 2018 obžalovaný muž si zakrýva tvár počas príchodu na súdne pojednávanie v Bielefelde. Zdroj: TASR/Friso Gentsch/dpa

BIELEFELD – Desať mesiacov po vynesení rozsudku v prípade otrávených desiatových chlebíkov na pracovisku v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko podľahla jedna z poškodených osôb následkom tejto otravy. Nemenovaný muž vo veku 26 rokov zomrel po niekoľkých rokoch v tzv. bdelej kóme, potvrdil podľa agentúry DPA vo štvrtok hovorca krajinského súdu v meste Bielefeld.

Súd v Bielefelde uložil vlani v marci doživotný trest odňatia slobody vtedy 57-ročnému Nemcovi, identifikovanému ako Klaus O., ktorého v danom prípade usvedčili z pokusu o vraždu. Rozsudok však stále nie je právoplatný, keďže obžalovaný požiadal o preskúmanie súdneho konania.

K predmetným činom došlo v rokoch 2015 – 2018 v jednom z podnikov nachádzajúcich sa v meste Schloss Holte-Stukenbrock pri Bielefelde. Klaus O. údajne pridával kolegom do sendvičov a nápojov nebezpečné látky vrátane ortuti či octanu olovnatého.

Odhalili ho nakoniec zábery z kamery nainštalovanej v prestávkovej miestnosti. Jeden z kolegov utrpel nezvratné poškodenie mozgu a od jesene 2016 sa nachádzal v tzv. bdelej kóme. Ďalší dvaja pracovníci podniku majú vážne zdravotné ťažkosti v dôsledku ochorenia obličiek.